Recenzia

Techniky regenerácie z vyčerpaných hokejových nôh

Techniky regenerácie z vyčerpaných hokejových nôh


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

NHL môže hokej uvádzať na trh ako „najchladnejšia hra na svete“, ale je tiež jednou z najrýchlejších hier na Zemi. Pri mnohých smenách dosahujúcich až 45 sekúnd úplného šprintu je hra nepochybne intenzívna. Výsledkom je, že bolesť svalov - ak nie zranenie - je pre hokejistov príliš bežná. Môžete bojovať proti bolestivosti rôznymi technikami, takže ak jedna metóda nefunguje, môžete zistiť, či iná spôsobí zmenu.

Masáž

Ak napätie alebo svalové napätie spôsobí bolesť v nohách, masáž môže zmierniť nepohodlie. Masáž môže pomôcť vypracovať svalové uzly a zlepšiť prietok krvi do oblastí bolesti. Vylepšená cirkulácia pomáha odstraňovať odpadové produkty, ktoré sa mohli nahromadiť pri námahe. Lepší prietok krvi môže tiež pomôcť dodať čerstvý kyslík a ďalšie živiny do bolesti svalov. Výskum z denníka „Športová medicína“ tiež poznamenáva, že masáž môže pomôcť zvýšiť hormonálnu rovnováhu, povzbudiť relaxáciu a zlepšiť náladu.

Pena valcovanie

Ak nemáte prístup k masérke, ďalšou najlepšou voľbou môže byť valcovanie peny. Penové valce sú valce dlhé asi 3 stopy a sú vyrobené z pevnej peny. Tieto môžu poskytnúť úľavu, ak umiestnite penový valec na podlahu pod oblasť bolestivosti svalov a potom sa po nej pohybujú tam a späť. Tlak by mal pomôcť uvoľniť svalové uzly, zmierniť napätie a znížiť bolesť. Valcovanie penou poskytuje podobné výsledky ako masáž, ale je lacnejšie.

Obnovovacie nápoje

Regeneračné nápoje sú špeciálne namiešané nápoje, ktoré obsahujú elektrolyty a uhľohydráty určené na doplnenie svalov živinami vyťaženými počas cvičenia. Pitné tekutiny sú tiež nevyhnutné na zabránenie kŕčom a dehydratácii. Vyhnite sa nápojom obsahujúcim alkohol a kofeín, ktoré môžu mať diuretický účinok a podporujú dehydratáciu.

Ľadové kúpele

Mnoho ľudí sa kúpa po dlhých, vyčerpajúcich dňoch, ale vane, ktoré môžu pomôcť vyčerpaným svalom, sú iné, ako by ste mohli očakávať - ​​zahŕňajú ľad. Posedenie pásu hlboko v kúpeli plnom studenej vody a ľadu môže pomôcť urýchliť regeneráciu vyčerpaných nôh, pretože pomáha vytlačiť kyselinu mliečnu - vedľajší produkt procesu, ktorý vaše telo používa na výrobu paliva pre vaše svaly - ktoré sa môžu počas hry nahromadiť na nohách. Podľa vedcov z írskej univerzity v Ulsteri môžu ľadové kúpele znížiť bolestivosť svalov. Vedci však poznamenávajú, že metóda „zahŕňa určitý stupeň šoku na tele“ a iní odborníci tvrdia, že existuje riziko podchladenia, preto o tom diskutujte s certifikovaným trénerom alebo sa najskôr poraďte so svojím lekárom.