Recenzia

Reliéf pre bolesť základných svalov


Ak ste cvičili svoje jadro v telocvični, vaše abs by sa mohlo zdať, akoby boli v ohni. Táto bolesť, známa ako „oneskorená bolestivosť svalov“, sa zvyčajne objaví deň po tréningu. Tu je dobrá správa: Táto bolesť je znakom toho, že vaše cvičenie skutočne funguje. Podľa štúdie na Harvardskej univerzite je zvýšenie základnej sily nevyhnutné okrem iného aj na zlepšenie celkovej kondície, športového výkonu a flexibility. Medzitým môžete urobiť niekoľko vecí, aby ste zmiernili túto bolesť brucha.

Natiahnuť

Strečing je skvelý spôsob, ako zmierniť napätie vo vašom jadre, ale nezabudnite sa najskôr zahriať. Rozťahovanie studených svalov môže skutočne spôsobiť zranenie, upozorňuje klinika Mayo. Časopis „Zdravie mužov“ odporúča „kobru“, cvičenie požičané od jogy. Ľahnite si tvárou dole, s rukami pod plecami. Vytiahnite svoje jadro zo zeme natiahnutím paží a vaše boky prilepte k podlahe. Podržte 30 sekúnd a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Skúste to niekoľkokrát a mali by ste cítiť nejakú úľavu.

Ľad

Ľad, skôr ako vyhrievacia podložka, pomôže zmierniť bolesť svalov, tvrdí I.C.E. Športová zdravotná skupina. Je to preto, že po cvičení sa vaše krvné cievy rozširujú a vytvárajú tak priestor pre kyselinu mliečnu, ktorá spôsobuje kŕče. Studené teploty uzatvoria cievy a umožnia tak menej kyseliny mliečnej. Môžete si tiež vziať ľadovo studený kúpeľ, mali by ste sa však uistiť, aby ste hruď neponorili do mraziacej vody, pretože by to mohlo mať za následok zranenie.

Masáž

Masáže pomáhajú zmierniť kŕče nôh a zad, takže je len prirodzené, že zmierňujú aj bolesť v jadre. Aj keď by to mohlo znieť čudne, pre žalúdočné masáže existuje mnoho výhod, vrátane zmiernenia bolesti, vyplachovania toxínov a zlepšeného obehu v tele. Masáže žalúdka môžu pomôcť aj tým, ktorí majú gastrointestinálne poruchy.

Vezmite dni voľna

Niekedy je prestávka to, čo potrebujete, aby sa tieto bolavé svaly zotavili. Vezmite si tri alebo štyri dni voľna, odporúča vám štúdiu z roku 2001 zameranú na „Poruchy kostrovej a svalovej sústavy - BMC“ a zistite, či sa bolestivosť nezlepší. Nechcete prepracovávať svaly brucha alebo sa môžete zraniť. Keď sa vaše jadro cíti veľmi bolestivo, mohlo by to znamenať, že ste už zranení. Ak sa po nejakom voľnom čase necítite lepšie, možno máte čo do činenia s niečím vážnejším. Ak bolesť pretrváva, obráťte sa na svojho lekára.