Recenzia

Ako uvoľniť plyn pomocou jogy

Ako uvoľniť plyn pomocou jogy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nadmerný plyn môže spôsobiť neznesiteľnú bolesť, nadúvanie brucha a pocity všeobecného nepohodlia. Jedným z najbežnejších dôvodov črevného plynu je konzumácia potravín s vysokým obsahom vlákniny, ako sú ovocie, zelenina, celé zrná, fazuľa a strukoviny. Medzi ďalšie príčiny patrí prehĺtanie vzduchu, určité lieky, potravinová intolerancia a umelé sladidlá. Aj keď bolesti plynu zvyčajne ustupujú samy o sebe, možno budete môcť tento proces urýchliť pomocou jogy. Ak sú vaše bolesti silné alebo sú sprevádzané inými príznakmi, čo najskôr sa poraďte so svojím lekárom.

Pose zmierňujúce vietor

Krok 1

Ľahnite si na chrbát s rovnými nohami a ruky položte vedľa seba. Nadýchnite sa a zdvihnite obe nohy rovno s podlahou do uhla 90 stupňov. Ak sú vaše hamstringy pevné, držte kolená mierne ohnuté.

Krok 2

Vydýchnite a kolená ohnite smerom k hrudníku, pričom si stehná položte na brucho. Kolená a členky by sa mali dotýkať a hlava a krk by sa mali uvoľňovať na podlahe.

Krok 3

Omotajte si ruky okolo holene a kolená pritiahnite bližšie k hrudníku. Stočte si krk a dotknite sa brady kolenami. Zostaňte v tejto póze až jednu minútu a potom uvoľnite.

Sediaci otvárač na srdce

Krok 1

Pokľaknite na podlahu, potom si položte zadok a posaďte sa na päty. Držte kolená a členky spolu. Dlane položte na dlážku za zadok. Posaďte sa vysoko, roztiahnite chrbticu a roztiahnite hruď. Zarovnajte hlavu a krk s chrbticou.

Krok 2

Prejdite prstami späť, aby ste dostali ruky asi 10 palcov od zadku, potom dlane položte rovno na podlahu a prsty smerujúce od tela.

Krok 3

Vydýchnite a prehnite chrbát a roztiahnite hrudník čo najširšie. Pokúste sa spojiť lopatky. Nevyťahujte zadok z päty. Natiahnite krk dozadu, aby ste sa pozerali na strop.

Krok 4

Držte túto pózu na niekoľko dychov, potom ju pusťte a vráťte sa do polohy kľaknutia.

Sediaci predný ohyb

Krok 1

Posaďte sa na zem s nohami natiahnutými rovno. Ak sú vaše hamstringy pevné, položte si pod zadok zloženú prikrývku. Siahnite pod zadok a pomocou rúk vytiahnite mäsité časti od seba. Zatlačte dlane do podlahy a vytiahnite chrbticu.

Krok 2

Nadýchnite sa a ohnite sa dopredu od svojho bedrového závesu. Predĺžte si chvostovú kosť smerom od panvy. Nakloňte panvu a vytvorte v dolnej časti chrbta prirodzený oblúk.

Krok 3

Zložte trup dolu čo najviac. Ak ste veľmi flexibilný, položte si hruď na hornú časť stehien a uchopte oblúky nôh. V opačnom prípade sa ohnite vpred, pokiaľ je to možné, a nechajte chrbticu obtočiť. Ruky položte na kolená, holene alebo členky. Uvoľnite svoju hlavu, krk a plecia.

Krok 4

Nadýchnite sa a pri výdychu sa pokúste natiahnúť svoje telo len o niečo viac, potom vdýchnite a mierne uvoľnite. Pokračujte v tomto modeli na niekoľko dychov, potom uvoľnite a vráťte sa na miesto.