Recenzia

Výcvik učiteľov regeneratívnej jogy


Ľudia prichádzajú na regeneračnú jogu, kde hľadajú pokoj a uvoľnenie stresu, nie cvičenie. Tento typ jogy využíva rekvizity na podporu tela, pretože spočíva a jemne sa tiahne. Ako hovorí Judith Lasater, popredná učiteľka restoratívnej jogy a autorka knihy „Relax and Renew”“, jóga je činom láskavosti voči sebe. Ak sa chcete podeliť o tento pocit so študentmi jogy a dať im príležitosť na omladenie v bezpečnom priestore, možno by ste mali študovať regeneračné školenie učiteľov jogy.

Jóga regeneračná

V restoratívnej jogovej praxi študenti používajú rekvizity, ako sú vankúše, bloky, sáčky s pieskom, stoličky a prikrývky, na podporu tela a na uľahčenie uvoľnenia svalového a duševného napätia. Tieto podporované pózy sa zvyčajne konajú tri až 10 minút. Ľudia sa obracajú na regeneračnú jogu v čase stresu, choroby alebo keď cítia túžbu obrátiť sa dovnútra. Ak ste učiteľ jogy, ktorý uvažuje o absolvovaní prípravného výcviku učiteľov, porozmýšľajte o tom, aké rekvizity sú k dispozícii tam, kde učíte. Jógové ateliéry často nesú mnoho z týchto rekvizít vyššej triedy, ako sú podložky a vaky na piesok. Posilňovne a komunitné centrá spravidla nie. Aj keď je možné robiť nejaké regeneračné pózy bez rekvizít, je oveľa jednoduchšie, ak ich máte po ruke.

Témy zahrnuté v tréningu učiteľov jogy restoratívnej jogy

Výcvik učiteľov jogy zameraný na regeneráciu bude podrobný o používaní rekvizít - ktoré použiť, kedy a pre koho. Naučíte sa plánovať vyváženú sekvenciu výplňových póz. Váš inštruktor vysvetlí, ako prispôsobiť pózy osobitným potrebám vašich študentov. Naučíte sa tiež, ako začleniť regeneračnú pózu alebo dve do vašich pravidelných lekcií jogy. Môžete sa naučiť viesť študentov prostredníctvom jogy nidra, dlhej hlbokej meditácie.

Trvanie a kredity

Kurz sa bude líšiť v rozmedzí od 10 do 30 hodín, v závislosti od toho, kde sa zúčastňujete regeneračného výcviku učiteľov jogy. Kratšie kurzy sa môžu vyučovať počas jedného víkendu. Dlhšie kurzy môžu zahŕňať niekoľko víkendov alebo pobyt. Všimnite si, že regeneračná jóga je špecializáciou výučby jogy. Predtým, ako sa zúčastníte regeneračného výcviku, budete potrebovať založenie pravidelného výcvikového kurzu učiteľov jogy. Ak ste zaregistrovaní v Yoga Alliance, vyberte si prípravný kurz, ktorý vám poskytne hodiny kreditov na ďalšie vzdelávanie. Na konci tréningu by ste mali dostať list alebo potvrdenie o ukončení.

Dôležité informácie

Vyučovanie restoratívnej jogy vyžaduje určité zručnosti z vyučovania aktívnejších štýlov. Noví učitelia môžu mať problémy s tým, ako tichá môže byť restoratívna trieda. Môžu sa obávať, že sa študenti nudia alebo že študenti očakávajú, že učiteľ doplní čas výučbou alebo iným prejavom. Nechajte študentov cvičiť ticho. Vyhľadajte u svojich študentov príznaky fyzického nepohodlia a premýšľajte o spôsoboch, ako ich pohodlnejšie upraviť nastavením pózy alebo oporou ďalších častí tela pomocou rekvizít. Ak je to možné, vyberte prípravné školenie učiteľov, ktoré vám dá možnosť precvičiť tieto rôzne vyučovacie metódy na skutočných žiakoch.