Recenzia

Ako sa zbaviť tukových vreciek


Keď sa na bruchu, bedrách, stehnách alebo spodnej časti tela vytvárajú tukové vrecká, je bežné, že sa ich chcete zbaviť prostredníctvom bodového zmenšenia, zistí Americká rada pre cvičenie. Aj keď nie je možné zamerať chudnutie na konkrétne tukové vrecká, môžete sa ich zbaviť stratou hmotnosti po celom tele. Kombinácia cvičenia a diéty so zníženým obsahom kalórií vám môžu pomôcť dosiahnuť bezpečnú mieru chudnutia, ktorá vám umožní zbaviť sa nadváhy, vrátane tukových vreciek.

Krok 1

Znížte svoje kalórie o 500 denne, odporúča kliniku Mayo, aby schudla 1 libru týždenne a pomohla zbaviť sa tuku. Urobte to tak, že znížite alebo odstránite množstvo jedla s obsahom cukru alebo tukov, ktoré jete, čo prispieva k tvorbe tukových vreciek a celkovému nárastu hmotnosti. Vynechanie sladenej coly, kávy alebo šišky vám môže pomôcť znížiť asi 250 kalórií, zistí Harvard School Public Health.

Krok 2

Konzumujte stravu zdravých potravín, najmä zeleniny, ovocia a celých zŕn bohatých na vlákninu, vďaka ktorým sa budete cítiť plný a pomôže vám vyhnúť sa prejedaniu, čo vedie k nárastu hmotnosti.

Krok 3

Rozhodnite sa pre vodu alebo bylinkový čaj a veľa z toho vypite po celý deň. Zostať hydratovaný pomáha zvýšiť váš metabolizmus a spôsobuje, že sa cítite menej hladní, takže môžete schudnúť a zbaviť sa tukových vreciek.

Krok 4

Spaľujte tuk v tukových vreckách rýchlejšie zapojením sa do intervalového tréningu. Vykonajte svoju obľúbenú formu aeróbneho cvičenia denne po dobu 30 až 60 minút, ako je chôdza, jogging alebo jazda na bicykli. Zvýšte výhody spaľovania tukov najmenej trikrát týždenne zvýšením intenzity cvičenia alebo stúpaním do kopca jednu minútu po každých piatich minútach normálnej strednej intenzity.

Krok 5

Zvyšujte účinnosť spaľovania kalórií a schopnosť strácať tuky budovaním svalov. Vykonajte silové tréningy doma alebo v miestnej telocvični 30 minút, dvakrát až trikrát týždenne, navrhuje University of Rochester Medical Center.

Tip

  • Skôr ako sa pustíte do nového cvičenia a plánu na chudnutie, poraďte sa so svojím lekárom.
  • Spoliehanie sa iba na diétu, ako sa zbaviť tukových vreciek, môže viesť k chudnutiu, ktoré zahŕňa stratu svalovej hmoty. Ak chcete dosiahnuť tónovanejší a štíhlejší vzhľad, použite kombináciu diéty a cvičenia na zníženie telesného tuku.