Recenzia

Ako sa zbaviť labiek

Ako sa zbaviť labiek


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krátke nohavice sú jedným z najlepších spôsobov, ako tolerovať letné horúčavy, ale keď máte ochabnuté kolená, je pravdepodobné, že v lete budete môcť bezpečne potiť celé letné nohavice. Bohužiaľ nie je možné zbaviť sa iba labiek na kolenách, alebo znížiť počet; namiesto toho sa musíte pustiť do programu na zníženie telesnej hmotnosti. Môžete to dosiahnuť kombináciou zdravej výživy s pravidelným cvičením.

Zdravá diéta

Zdravá strava je najlepším prvým krokom, keď sa snažíte schudnúť z akejkoľvek časti tela. Vyberte si čerstvé, celé potraviny ako ovocie, zelenina, orechy a celé zrná. Pridajte chudé zdroje bielkovín, ako sú vajcia, ryby, hydina, nízkotučné mliečne výrobky a chudé kúsky hovädzieho mäsa, aby sa posilnil váš metabolizmus a stratila múčka. Vyvarujte sa potravín s vysokým obsahom tuku, cukru a sodíka. Vysoká hladina sodíka v strave vám môže spôsobiť zadržiavanie vody, takže vaše kolená sa zdajú byť omnoho slabšie ako v skutočnosti sú.

Kardio a silový tréning

Kardiovaskulárne cvičenie je efektívny spôsob, ako vytvoriť kalorický deficit, ktorý môže viesť k strate labiek. Druhy kardio, ktoré vyžadujú veľké svalové pohyby, ako je chôdza, beh, plávanie, jazda na bicykli a veslovanie, sú najúčinnejším spôsobom spaľovania kalórií. Americká vysoká škola športového lekárstva odporúča, aby dospelí s nadváhou dostali aspoň 45 minút cvičenia denne, aby uľahčili chudnutie a zabránili opätovnému získaniu hmotnosti.

Sval je metabolicky aktívne tkanivo, čo znamená, že na udržanie sa vyžaduje energiu alebo kalórie. Silový tréning je najlepším spôsobom, ako budovať svalovú hmotu a vytvoriť štíhlu postavu. Rovnako ako kardio, sú najúčinnejšie silové cvičenia, ktoré vyžadujú veľké pohyby svalov. Niekoľko príkladov je mŕtve ťahy, drepy, výpady, rakety a olympijské výťahy. Vykonajte dve až tri sady osem až 12 opakovaní každého cvičenia v tri dni po sebe.

Drepy

Drepy, najmä predné drepy, sú skvelým cvičením pre ochabnuté kolená. Aj keď sa priamo nezbavia ochabnutia kolena, posilnia a sprísnia vaše štvorhlavé svaly, čo môže kolenám dodať elegantnejší vzhľad. Držte činku v každej ruke na úrovni ramien a lakte ohnuté. Postavte sa s nohami mierne širšími ako je šírka bedra, potiahnite brušný gombík do chrbtice a narovnajte chrbát. Udržiavaním tejto polohy si ohnite kolená a boky tak, aby klesali do drepu. Pokračujte dolu, až kým sa vaše stehná nedosiahnu vodorovne a vdychujete pri spúšťaní. Vydýchnite a zatlačte cez vaše podpätky, aby ste sa vrátili do stojacej polohy. Majte na pamäti polohu kolien - nemali by prechádzať pred vašimi prstami.

Výpady

Pľúce sa zameriavajú nielen na štvorhlavý sval, ale aj na vaše vnútorné stehná a gluteálne svaly. Postavte sa s činkou v každej ruke a nohy mierne od seba. Zmršťujte svoje brušné svaly, spevnite chrbát a urobte veľký krok vpred pravou nohou. Ohýbajte svoje pravé koleno pri sklopení bokov na podlahu, až kým sa pravé stehno nestane rovnobežným a vaše ľavé koleno sa nepribližuje k podlahe. Vydýchnite, keď zatlačíte pravou pätou a vrátite sa do stojacej polohy. Zopakujte pohyb s ľavou nohou. Pokračujte v striedaní nôh, kým nedosiahnete požadovaný počet opakovaní.