Recenzia

Ako sa zbaviť stredného tuku pre ženy


Ženy, najmä po menopauze, sú náchylné k získaniu dvoch typov tuku, viscerálneho a subkutánneho. Viscerálny tuk, ktorý sa zhromažďuje v bruchu okolo vnútorných orgánov alebo vnútorností, je nebezpečnejším druhom, pretože sa spája so zvýšeným kardiovaskulárnym ochorením a inými zdravotnými problémami. Podkožný tuk sa môže objaviť tesne pod kožou brušnej oblasti, ale s väčšou pravdepodobnosťou sa usadí na bokoch a stehnách. Rovnaké zmeny životného štýlu znížia oba typy tukov.

Krok 1

Tónujte brušnú oblasť situpmi a drveniami. Zahrňte krútiace pohyby a bočné ohyby na prácu šikmých a brušných svalov. Aj keď nemôžete na mieste znížiť stratiť len stredný tuk tým, že robí brušné cvičenie, tónovanie podkladové svaly spôsobia, že váš stred bude vyzerať pevnejší a tenší.

Krok 2

Vykonajte 20 minút silového tréningu najmenej dva po sebe nasledujúce dni v týždni, podľa odporúčaní Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb. Jednou z príčin šírenia v strednom veku je strata svalovej hmoty, keď ženy starnú, kvôli nedostatku pohybu a hormonálnych zmien. Budovanie svalovej hmoty zvyšuje rýchlosť spaľovania kalórií a odbúravania tukov.

Krok 3

Spálite celkový tuk vrátane stredného tuku s najmenej 150 minútami mierneho alebo 75 minút intenzívneho kardiovaskulárneho cvičenia. Čím viac kardio robíte, tým viac tukov spálite. Aby ste predišli zraneniu, obmieňajte svoje kardio rutiny, vrátane cvičení na nosenie na váhe, ako sú chôdze a cvičenia na nesenie váhy, ako je cyklistika alebo plávanie.

Krok 4

Znížte kalórie o 250 až 500 za deň. Kombináciou skromnej kalorickej redukcie s cvičením stratíte tuk, nielen vodu a svalovú hmotu. Bohužiaľ, kde stratíte tuk najskôr, záleží to na vašom pohlaví, veku a genetickej predispozícii, ale keď stratíte celkový tuk, stratíte stredný tuk.

Tip

  • Buď trpezlivý. Strata stredného tuku a obnovenie svalového tkaniva môže trvať niekoľko mesiacov, ale ak si cvičenie a výživné jedlo stanete súčasťou vášho každodenného životného štýlu, stratíte stredný tuk a zlepšíte svoje celkové zdravie.