Info

Výhody cvičení s kardio-respiračnou výdržou


Kardio-respiračné cvičenia sú cvičenia, ktoré nútia vaše telo spaľovať tuk aeróbnym dýchaním a produkovať energiu. Tieto cvičenia, tiež známe ako kardiovaskulárne alebo aeróbne cvičenia, sú nevyhnutné pre rozvoj svalov a vyžadujú si určitú výdrž. Edward R. Laskowski, M.D., z Mayo Clinic poznamenáva, že potrebujete 75 minút prísnych aeróbnych aktivít alebo 150 minút mierneho tréningu každý týždeň. Môžete prísť s plánom na dosiahnutie týchto cieľov a získať množstvo zdravotných výhod, ktoré sú spojené s aeróbnymi cvičebnými postupmi.

Zlepšiť zdravie kostí

Komplikáciám s kosťou, ako je zlomenina bedrového kĺbu, sa môžete vyhnúť zapojením sa do stredne intenzívnych aeróbnych cvičení, ako je behanie a vzpieranie počas 130 až 150 minút každý týždeň. To je podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb. CDC poznamenáva, že cvičenia udržiavajú silu kostí spomalením úbytku kostnej denzity, ktorý sa môže objaviť s vekom. V prípade ochorení kostí, ako je artritída, vám kardiovaskulárne cvičenie môže pomôcť zmierniť bolesť a umožniť vám plniť svoje každodenné úlohy.

Podporte kardiovaskulárne zdravie

Kardio-respiračné vytrvalostné tréningy, ako je tieňový box, skákanie a jazda na bicykli, vás silne dýchajú a zvyšujú rýchlosť, ktorou vaše srdce pumpuje krv do tela. Podľa Healthguidance.org zvýšené srdcové rytmy posilňujú svaly srdca a znižujú vaše šance na rozvoj kardiovaskulárnych komplikácií, ako sú srdcový infarkt a mozgová príhoda. American Heart Association uvádza, že aeróbne cvičenie redukuje zlý cholesterol, známy ako lipoproteín s nízkou hustotou alebo LDL, a zvyšuje dobrý cholesterol, známy ako lipoproteín s vysokou hustotou alebo HDL. HDL pomáha pri eliminácii LDL, čo môže viesť k tomu, že vaše cievy sú zúžené a menej pružné, čo vedie k stavu nazývanému ateroskleróza.

Prevencia metabolického syndrómu

Pravidelné vytrvalostné tréningy vám môžu pomôcť zabrániť metabolickému syndrómu, tvrdí CDC. Podľa Mayoclinic.com je metabolický syndróm kombináciou zdravotných problémov, ktoré zahŕňajú vysoký krvný tlak, príliš veľa tuku v páse a vysokú hladinu cukru a cholesterolu. Tento stav vás vystavuje riziku vzniku cukrovky, pretože tento syndróm spôsobuje, že vaše bunky sú rezistentné na inzulín. V dôsledku metabolického syndrómu sa tiež môžu vyskytnúť srdcové komplikácie, ako je mozgová porážka.

Podporovať chudnutie

Plávanie, beh a tanec sú podľa Mayoclinic.com niektoré z vytrvalostných cvičení, ktoré vám môžu pomôcť spáliť viac kalórií a schudnúť. Jedna libra tuku zodpovedá 3 500 kalóriám. Preto môžete každý deň schudnúť 500 kalórií z jedálnička o 1 libru týždenne. Vytrvalostné cvičenie, ako napríklad basketbalová hra, vám môže pomôcť spáliť medzi 584 a 872 kalóriami za hodinu, v závislosti od vašej telesnej hmotnosti a intenzity športu.