Recenzia

Ako sa zbaviť ochabnutého tuku


Strata ochabnutého tuku je obtiažna, pretože pozostáva z dvoch rôznych úloh: strata tuku a strata labiek. Hlavným problémom je elasticita pokožky. Keď schudnete, zostane vám koža s „voľným oblekom“, ktorá klesá ako pár pretiahnutých spandexových nohavíc. Množstvo času, ktoré potrebuje vaša pokožka, aby sa prispôsobilo novému, štíhlejšiemu, líšilo sa s vekom, pohlavím, dĺžkou času, kedy ste mali nadváhu a genetickou predispozíciou. Aj keď sa nemôžete zbaviť ochabnutého tuku okamžite, problém s udržaním zdravého životného štýlu po dobu jedného až dvoch rokov sa problém zredukuje.

Krok 1

Budovanie svalov vykonávaním silového tréningu najmenej dva alebo tri dni v týždni. Nielenže je svalovšia a kompaktnejšia ako tuk, ale je tiež metabolicky aktívnejšia. Čím viac svalov máte, tým ľahšie schudnete. Na dosiahnutie maximálneho prírastku svalovej hmoty používajte mierne až ťažké závažia, ktoré môžete zdvihnúť najviac 15-krát.

Krok 2

Vykonajte najmenej 150 minút aeróbneho cvičenia so strednou intenzitou týždenne, aby ste spálili tuk a zlepšili kardiovaskulárne zdravie. Aby ste predišli zraneniam, môžete si medzi cvičeniami na váhe, ako je turistika, chôdza, eliptický trenažér, bežecké lyžovanie a bežecké lyžovanie, a na tých, ktoré nie sú na váhe, ako je plávanie, veslovanie, jazda na kajaku a jazda na bicykli, meniť svoje cvičenia.

Krok 3

Pokračujte v chudnutí postupne znižovaním príjmu kalórií o nie viac ako 250 až 500 kalórií denne. Silné obmedzenie kalórií spôsobuje stratu svalov, čo vás ešte viac ochabne. Kombinácia postupného chudnutia so silovým tréningom redukuje tuk a zvyšuje svalovú hmotu.

Krok 4

Zlepšiť pružnosť pokožky. Prestaňte fajčiť a noste opaľovací krém, aby ste minimalizovali poškodenie kože. Udržiavanie primeranej hydratácie a nosenie zvlhčovača môže zlepšiť povrchový vzhľad vašej pokožky.

Krok 5

Zvážte operáciu tvarovania tela, ak máte po ustálení hmotnosti dva roky problémy s ochabnutou pokožkou. Pred zvážením chirurgických možností nechajte pokožku prirodzene reboundovať dva roky a uistite sa, že ste sa poradili s plastickým chirurgom s certifikáciou dosiek so značnými skúsenosťami s tvarovaním tela.

Tip

  • Počíta sa každý kúsok cvičenia. Namiesto výťahov používajte schody. Cvičte na stoličkách pri práci na počítači alebo sledujte televíziu. Keď hovoríte po telefóne, prechádzajte sa po miestnosti. Do čistenia lýtka, keď si čistíte zuby. Čím viac budete používať svaly, tým rýchlejšie budete znižovať labku.