Info

10 spôsobov, ako zostať fit a zdravý

10 spôsobov, ako zostať fit a zdravý


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď sa fit a zdravý môžu zdať ako obrovská výzva, každý deň malé kroky vám pomôžu pohnať sa k vášmu cieľu bez toho, aby ste sa cítili ohromení. Niekoľko jednoduchých zmien významne zmení. Podľa strediska Siteman Cancer Center viac ako polovica všetkých hlavných chorôb v USA - ako sú kardiovaskulárne choroby, rakovina, cukrovka a osteoporóza - priamo súvisí s výberom životného štýlu. Ako bonus, kroky k fyzickej zdatnosti tiež zlepšujú vaše duševné zdravie a energetickú úroveň.

Presunúť viac

Nemusíte sa pridávať do telocvične, aby ste získali viac cvičenia. Je ľahké - a zadarmo - pracovať viac fyzickej aktivity na svoj deň. Zaparkujte ďalej od vchodu do obchodu, stúpajte po schodoch namiesto nástupu do výťahu, zahrajte si so svojimi deťmi hru na značku, vezmite psa na dlhú prechádzku a pomocou kosačky na trávu pokoste trávnik. Každý malý tréning sa sčítava.

Zvýšte svoj srdcový rytmus

Pokúste sa každý deň zapojiť do najmenej 30 minút intenzívneho cvičenia. Činnosti, ktoré zvyšujú srdcový rytmus a zabezpečujú, aby vaše pľúca pracovali spálené kalórie, zlepšili vytrvalosť a znížili riziko srdcových chorôb. Beh, plávanie, aerobik, joga alebo in-line korčuľovanie sú len niektoré z možností.

Prestať fajčiť

Prestať fajčiť je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre svoje zdravie. Fajčenie zvyšuje riziko rakoviny pľúc, stoke, ischemickej choroby srdca a iných druhov rakoviny. Zatiaľ čo odvykanie môže byť ťažké, podľa Centra pre rakovinu Sitemana to robí každý deň viac ako 1 000 Američanov.

Prelomte svoj pôst

Tvoja mama mala pravdu; raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Začnite každý deň hneď po raňajkách. Ranná strava založená na potravinách bohatých na vlákninu, nízkotučné mlieko a ovocie podľa Harvard Medical School podporuje chudnutie a bráni srdcovým chorobám a cukrovke.

Vyvážte svoj tanier

Vyvážte svoju stravu zameraním sa na celé zrná, ovocie a zeleninu. Pridajte vyvážené bielkoviny a nízkotučné mliečne výrobky, aby ste dosiahli vyvážené jedlo. Ministerstvo poľnohospodárstva Spojených štátov Choose My Plate uľahčuje vyváženie množstiev z piatich skupín potravín.

Jedzte správne

Vyberte si jedlo rozumne. Obmedzte spracované, sladké, slané a mastné potraviny v prospech celých potravín, ktoré majú tendenciu ponúkať väčšiu výživu. Vyberte si oleje zdravé pre srdce, ako je repka alebo oliva.

Zvýšte vlákno

Pridanie vlákniny do jedál a občerstvenia zabalí zdravý úder. Zvyšovanie množstva zeleniny a ovocia, ktoré konzumujete, je jednoduchý spôsob, ako do stravy pridať viac vlákniny. Strukoviny, orechy a celozrnné pečivo, cestoviny a obilniny tiež ponúkajú vysoký obsah vlákniny.

Nepoužívajte super veľkosť

Obmedzte veľkosť porcie, najmä pri jedle. Kroky k zdravšej Minnesote navrhuje jesť asi 50 percent toho, čo väčšina reštaurácií uviedla na tanier. Odneste si zvyšok dňa na obed nasledujúci deň.

Používajte opaľovací krém

Aj keď trochu slnka pomáha pri tvorbe vitamínu D, nadmerné vystavenie účinkom vedie k spáleniu pokožky, poškodeniu kože a dokonca aj melanómu, vážnej forme rakoviny kože. Chráňte sa opaľovacím krémom - najmenej 15 SPF - a keď ste vonku, noste dlhé rukávy, nohavice a klobúky. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu medzi 10:00 a 16:00. keď sú UV lúče najsilnejšie.

Zapojte sa do sociálnych aktivít

Robiť zmeny zdravého životného štýlu je jednoduchšie - a príjemnejšie -, keď to nechodíte sami. Prijímajte priateľov alebo rodinných príslušníkov, aby s vami usilovali o dosiahnutie cieľov v oblasti zdravia a zdravia. Počas procesu sa budete navzájom motivovať.

Zdroje