Recenzia

Pravidlá Speedmintonu


Speedminton je rýchlo sa rozvíjajúci šport; táto kombinácia bedmintonu, squashu a tenisu je vytvorením nemeckého vynálezcu Billa Brandesa. Brandes pôvodne nazýval hru shuttleball, ale v roku 2001 bola hra premenovaná na speedminton. Na rozdiel od bedmintonu, speedmintonový kurt nemá sieť, ktorá ho delí, a vyžaduje ťažšiu loptičku, ktorá sa nazýva speeder. Hru môžu hrať dvaja alebo štyria hráči a dá sa ľahko umiestniť na záhrade, na príjazdovej ceste alebo na pláži.

Rozloženie súdu

Speedmintonový kurt sa skladá z dvoch štvorcových štvorcových boxov s rozlohou 42 stôp. Rohy každej škatule môžete označiť kužeľom alebo kúpiť súpravu speedminton so značkami. Šnúry môžu byť ukotvené do zeme pre vonkajšie hry. Ak hráte v interiéri, čiary je možné v rohoch nalepiť na podlahu, aby ste ich udržali na svojom mieste.

Zariadenie

Rakety Speedminton sú dlhé 23 palcov a podobné raketám na squash. Začiatočníci zvyčajne hrajú s raketami vyrobenými z hliníka, zatiaľ čo pokročilí hráči používajú rakety zo 100 percent grafitu. Existujú štyri rôzne typy urýchľovačov. Fun speeder je určený pre rekreačných hráčov. Tento urýchľovač dokáže dosiahnuť rýchlosti až 160 km / h. Match speeder je určený pre súťažné hry a pokročilých hráčov. Môže dosiahnuť rýchlosti až 175 km / h a je primerane stabilný pri ľahkom vetre. Nočný speeder je navrhnutý tak, aby vo svojej hlave svietil žiarom v tme pre nočné hranie. Cross speeder môže dosiahnuť rýchlosti až 300 mph a je najstabilnejší vo veterných podmienkach.

Porcie

Hodiť mince určiť, kto slúži ako prvý. Podávanie sa strieda medzi hráčmi po každom treťom podaní. Môžete slúžiť odkiaľkoľvek vo vašom štvorci alebo za zadnou hranicou. Pri obsluhe zvnútra štvorca musíte držať pedál vo výške bokov, nechať ho spadnúť pod bok a pred kontaktom so zemou ho uviesť do styku s pohybom z ruky. Pri servise zozadu máte povolené obsluhovať s pohybom nad hlavou. Bod sa udeľuje za každú porciu. Ak je hra viazaná na 15 bodov, podáva sa striedavo po každom bode. Hráč, ktorý prehrá hru, slúži ako prvý v nasledujúcej hre.

Zápas hrať a bodovať

Typický speedmintonový zápas sa skladá z najlepších piatich hier. Každý hráč bráni svoj štvorec, aby zabránil pristátiu urýchľovača na zem alebo na podlahu. Ak jeden hráč získa 16 bodov s rozdielom dvoch, vyhrá hru. Ak skóre hry klesne na 15 bodov, hra pokračuje dovtedy, kým jeden hráč nemá dvojbodové vedenie. Ak sa váš súper dopustí chyby v obsluhe, umožní rýchlostnému útočníkovi dotknúť sa zeme vo svojom štvorci, zasiahne urýchľovač mimo hraníc, dotkne sa tela s urýchľovačom alebo dvakrát zasiahne urýchľovač, získate bod.

Zmena strán

Hráči menia štvorce po každej hre. Vďaka tomu bude spravodlivé pre oboch hráčov v prípade, že hráte vo veterných alebo slnečných podmienkach. Ak sa vyžaduje piata hra na prerušenie nerozhodného výsledku v hre, hráči menia štvorce potom, čo jeden hráč získal osem bodov.

Štvorhra

Na hranie štvorhry sa používajú dva susedné kurty. Súdy sú zoradené vedľa seba a zdieľajú hranicu. Keď sa rozhodne o prvom podaní, jeden člen tímu slúži trikrát a potom slúži druhému tímu. Podanie vždy ide šikmo naprieč na súperove námestie. Prvá z troch porcií musí byť doručená z pravého štvorca. Po tomto bode sa ten istý server prepne na ľavý štvorec a slúži diagonálne zľava doprava. Posledná dávka sa podáva z pravého námestia. Po návrate sa hráči môžu voľne pohybovať medzi svojimi dvoma štvorcami. Platia všetky ostatné pravidlá týkajúce sa speedmintonu.