Recenzia

Ako spustiť míľu rýchlo bez pálenia hrudníka


Keď nie ste zvyknutí pravidelne bežať, vaše hrudník horí ľahšie, najmä keď idete rýchlo. Naučiť sa, ako správne dýchať pri behu, získať vytrvalosť prostredníctvom fyzickej zdatnosti a bežeckej praxe, je najlepším liekom na tento nepríjemný pocit. Venujte dostatok času na to, aby ste mohli správne trénovať pred konkurenčným míľovým behom. Ak máte problémy s dýchaním dlhší čas alebo ak počas behu trpíte inými druhmi bolesti, určite navštívte lekára.

Krok 1

Keď je to možné, používajte pri behu vnútornú dráhu. Teplota je regulovaná a existuje menej alergénov a znečisťujúcich látok, ktoré môžu dráždiť vaše pľúca. Užívajte lieky na astmu a iné problémy s dýchaním podľa pokynov lekára, pretože vám to pomôže zmierniť pocit pálenia, ktorý niekedy pociťujete pri rýchlej míle.

Krok 2

Zhlboka sa nadýchnite od samého začiatku každého behu, aj keď sa ešte necítite unavení alebo z dychu. Pomôže to udržať v tele dostatok kyslíka. Hlboké dychy vypracujú vašu bránicu, čo je sval, ktorý pri dychu vykonáva väčšinu práce. Silná membrána znamená, že môžete bežať rýchlejšie po dlhšiu dobu, než začnete pociťovať pálenie v hrudníku.

Krok 3

Dýchajte z brucha namiesto hrudníka. Keď sa nadýchnete, pocítite balónik žalúdka a pri výdychu vyfúknite. Počas behu mierne otvorte ústa a vdýchnite nosom a ústami. Môže to spôsobiť, že budete mať sucho v ústach, preto pred a po behu pite veľa vody.

Krok 4

Účasť na aeróbnych aktivitách strednej až vysokej intenzity viackrát týždenne. Pomáha to posilňovať pľúca a zvyšuje úroveň vytrvalosti pri behu rýchlejšie. Pokúste sa cvičiť najmenej 30 minút na sedenie. Beh, jogging, jazda na bicykli a tanec sú všetky dobré cvičenia, ktoré môžete vyskúšať. Plávanie môže pomôcť spáliť pľúca kvôli zvýšenej vlhkosti vzduchu, ktorý je blízko vody.

Krok 5

Bežte míľu dva až trikrát týždenne, aby ste zvýšili svoju celkovú úroveň kondície a vytrvalosť. V priebehu času vám zvýšená pľúcna kapacita, silnejšia membrána a silnejšie telo pomôžu ľahšie dýchať pri behu. Horenie sa pomaly prestane diať, ak máte motiváciu ho udržať, ako aj trpezlivosť pokračovať v bolesti.