Recenzia

Beží na naklonenej verzus rovine


Ak plánujete svoju bežeckú trasu, aby ste sa vyvarovali kopcov, alebo sa nikdy nedotknete tlačidla stúpania na bežiacom páse, možno budete musieť svoje tréningy prehodnotiť. Kým beží na rovnom povrchu, spaľuje kalórie a trénuje vaše srdce, naklonený beh tiež zvyšuje svalovú silu a silu. Kopce vám môžu pomôcť vybudovať väčšiu aeróbnu kapacitu a vybudovať efektívnejší krok. Pretože to kladie veľké nároky na vaše telo, nemali by ste bežať kopce pri každom tréningu. Využite výhody dní, ktoré nie sú z kopca, ktoré môže poskytnúť rovná cesta.

Nábor svalov

Matthew Rhea, riaditeľ pre ľudské hnutie na A.T. Univerzita Still University v roku 2008 vykonala výskum pre Free Motion Fitness, v ktorom sa zistilo, že cvičenie na svahoch s viac ako 15 percentami aktivovalo svaly nôh asi trikrát viac ako cvičenia na rovnej ceste. Skoršia štúdia publikovaná v „Medicína a veda v športe a cvičení v júni 2000“ zistila, že beh sprintov na 30-percentnom náklone zvýšil pracovné zaťaženie svalov, aby ich beh behal podstatne viac, ako bežal na 0-percentnej úrovni. To znamená, že pri jazde na svahu sa zvyšuje svalová sila a sila, takže pri jazde po rovnej ceste môžete efektívnejšie jazdiť rýchlejšie.

Zranenia

Jazda na svahu môže znížiť zranenia. Výskum spoločnosti Rhea ukázal, že chôdza rýchlosťou 12 km / h na 12 percentách priniesla rovnakú srdcovú frekvenciu ako pri rýchlosti 6 km / h pri rovnej rýchlosti. Ak nemôžete jazdiť kvôli zraneniam, chôdza po svahu s vysokou rýchlosťou je pre vás alternatívou s nižším dopadom. Rovná jazda na ceste môže tiež zhoršiť holennú dlahu alebo bolesť kolena. Jazda na svahu znižuje tento stres.

Spaľovanie kalórií

Spúšťanie päť percentného sklonu na bežiacom páse spaľuje asi o 100 viac kalórií, ako bežia po rovnej ceste. Presný rozdiel v tom, ako veľmi horíte, závisí od vašej rýchlosti, telesnej hmotnosti a úrovne behu. Výskum spoločnosti Rhea zistil, že spomalenie svahu využíva väčšie množstvo tuku. Rýchlo bežiaci po rovnej ceste spaľuje kalórie, ale viac z nich pochádza zo sacharidov.

Prevádzková účinnosť

Vaša forma, ktorá stúpa po svahu, sa v skutočnosti nelíši od bežania po rovnej ceste, poznamenáva Rick Morris, autor knihy Tréning mlyna pre bežcov. Pretože dlhé kroky do kopca môžu spôsobiť brzdný účinok, musíte sa držať krátkych a rýchlych krokov. Krátka a rýchla kadencia zefektívni jazdu na rovnej ceste. Rovná jazda na cestách má hodnotu, ktorá vám pomôže zdokonaliť rýchlosť. Môžete si zvyknúť na rýchlejšie otočenie nôh, takže keď čelíte plochému závodu, máte svalovú pamäť.

Jedno percento

Ak chcete na bežiacom páse prevádzkovať ekvivalent vonkajšej rovnej cesty, nastavte sklon na 1 percento. Keď bežíte na bežiacom páse, nemáte odpor vetra, ktorý má náklady na energiu asi 7 percent, hovorí Greg McMillan, M.S. v januári / februári 2009, vydanie časopisu „Running Times“. • Keď bežíte na bežiacom páse, pás beží pod vami, takže nemusíte tlačiť rovnakým spôsobom ako vonku. Bežecký pás je tiež hladký povrch, takže sa nemusíte prispôsobovať zmenám terénu v exteriéri, ktoré by vás mierne spomalili.