Recenzia

Fakty o behu míle každý deň

Fakty o behu míle každý deňWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Niet pochýb, že beh míľou každý deň je krok správnym smerom k celkovému zdraviu. Ak chcete schudnúť, beh je jedným z najúčinnejších - a najlacnejších - spôsobov spaľovania kalórií. Okrem toho je to skvelý spôsob, ako zlepšiť vaše kardiovaskulárne zdravie a budovať svalovú hmotu. Ak uvažujete o zahrnutí jednorazovej jazdy do každodenného cvičenia, poznať niektoré základné fakty o rýchlosti a spálených kalóriách vám môžu pomôcť pri prispôsobení vášho tréningu splneniu vašich cieľov v oblasti fitness.

Pokyny na cvičenie

Americké ministerstvo zdravotníctva odporúča dospelým, aby každý týždeň absolvovali najmenej 150 minút mierneho aeróbneho cvičenia, v priemere asi 21 minút denne. Ak rázne cvičíte, odporúčania sú najmenej 75 minút týždenne - alebo približne 10 minút denne. Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb je jogging alebo beh považovaný za rázne cvičenie.

Stimulačné

Vedci z Wisconsinskej univerzity tvrdia, že na jeden kilometer trvá pomalé tempo. Optimálna rýchlosť pre mužov je medzitým asi 7 minút a dámska asi 9 minút. Zvážte odhad rýchlosti spolu s odporúčanými pokynmi pre denné cvičenie a uvidíte, že pre pomalších bežcov môže beh jednej míle denne spĺňať dennú odporúčanú dávku cvičenia. Ak pracujete rýchlejšie, možno budete musieť pridať viac najazdených kilometrov alebo viac fyzických aktivít, aby ste splnili dané časové usmernenie.

Spálené kalórie

Kedykoľvek budete cvičiť, budete spaľovať kalórie, ale rýchlosť, akou bežíte - a vaša vlastná váha - môže ovplyvniť počet kalórií, ktoré spálite. Podľa MayoClinic.com bude prevádzka pri rýchlosti 5 míľ za hodinu - o niečo viac ako 13 míľ za minútu - spáliť asi 606 kalórií za hodinu pre 160 libier a 905 kalórií za hodinu pri 240- libra osoba. Pri behu rýchlosťou 8 míľ za hodinu, čo je zhruba 7 minút, môže spáliť asi 861 kalórií pre 160 kilogramov a 1 286 kalórií pre niekoho, kto váži 240 libier.

Perfektné tempo

Podľa prieskumu vývoja ľudského behu, ktorý bol publikovaný v časopise "Journal of Human Evolution" v roku 2007, dosiahnutie optimálneho tempa behu znamená, že budete používať najmenšie množstvo kyslíka, aby ste sa dostali z bodu A do bodu B. Keď bežíte rýchlejšie, rýchlosť metabolizmu je rýchlejšia - čo znamená viac spálených kalórií. Ak chcete zvýšiť rýchlosť, skúste meniť rýchlosť jazdy. One Mile Runner odporúča robiť intervaly na zvýšenie vašej rýchlosti. Pokúste sa rozbiť svoj kilometer na 8 sád sprintov alebo spustiť štyri sady 1/4 míle pri nepatrne menšej rýchlosti, ako je rýchlosť vášho sprintu, aby ste zvýšili svoju rýchlosť a efektivitu.