Recenzia

Spáli beh na mieste viac kalórií ako mimo neho?

Spáli beh na mieste viac kalórií ako mimo neho?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Beh vonku zvyčajne spaľuje viac kalórií ako beh na mieste, pretože úsilie je hlavným kritériom toho, koľko kalórií spálite počas cvičenia. Beh na mieste, či už ste na bežiacom páse alebo na podlahe obývacej izby, je vo všeobecnosti ľahší, pretože jemnejší terén spôsobuje menšie namáhanie svalov nôh, je menej pravdepodobné, že spálite kalórie, aby ste zostali vzpriamení a zostali na svojom mieste. kladie na vaše srdce menšie namáhanie, ako sa rýchlo pohybuje.

Snaha

Váš srdcový rytmus odráža úsilie vášho kardiovaskulárneho systému a svalov. Ťažšie sa zvyšuje váš srdcový rytmus a množstvo kyslíka pumpovaného do svalov. Cvičením sa spaľuje väčšie množstvo kyslíka a tým sa zvyšuje množstvo spálených kalórií, ktoré merajú energiu. Odborníci na cvičenie definujú rôzne úrovne úsilia, vrátane ľahkého úsilia, mierneho úsilia, intenzívneho úsilia a veľmi intenzívneho úsilia. Dôrazne cvičíte, ak je vaša srdcová frekvencia 70 až 89 percent vášho maximálneho srdcového rytmu - definovaného ako 220 tepov za minútu mínus váš vek - a cvičíte ľahko, ak je vaša srdcová frekvencia 35 až 54 percent maximálnej srdcovej frekvencie. 155-libra osoba, ktorá rázne cvičí na stacionárnom bicykli, spaľuje 739 kalórií za hodinu, ale iba 387 kalórií za hodinu cvičenie na ľahkú váhu, podľa zoznamu zostaveného Wisconsinským ministerstvom zdravotníctva a rodinných služieb. Jedna libra sa rovná 3 500 kalóriám.

Beží vonku

Bežiace míle za 5 1/2 minúty spália najviac kalórií zo 175 cvičení na zozname Wisconsinu - 1 267 kalórií za hodinu, ak vážite 155 libier, a 1 553 kalórií za hodinu, ak vážite 190 libier. 155-libra, ktorá beží jednu hodinu, vypáli tiež 1 126 kalórií, ktoré bežia 6 minút, 880 kalórií, ktoré bežia 8 minút, 704 kalórií, ktoré bežia 10 minút, a 563 kalórií, ktoré bežia 12 minút. Tieto štatistiky sa týkajú všetkých behov, ale beh vonku spaľuje viac kalórií ako beh na vnútornej trati, pretože kvôli nárazom a skalám dobre odstupňovanej chodníky budú vaše svaly nôh pracovať o niečo viac vždy, keď noha dopadne na chodník, píše Mark. Fenton vo svojej knihe Kompletný sprievodca chôdzou po zdraví, chudnutí a fitnes

Beží na mieste

Podľa Wisconsinu beží beh na mieste bez bežiaceho pásu v priemere 563 kalórií za hodinu, ak vážite 155 libier a 690 kalórií za hodinu, ak vážite 190 libier. 155 kilogramová osoba musí bežať na mieste asi 6 hodín, 12 minút, aby stratila 1 libru, ale môže stratiť 1 libru pri behu 5,5 minútovej míle asi za 2 hodiny a 45 minút. Rázne cvičenie pri behu na mieste spaľuje viac kalórií ako cvičenie na miernej úrovni, hoci Wisconsin nemá čísla pre rôzne úrovne intenzity. Zostať na rovnakom mieste pri intenzívnom cvičení môže byť ťažké.

Bežecký pás

Bežecké pásy sú navrhnuté tak, aby simulovali zážitok z chôdze a behu vonku. Teoreticky by beh na bežiacom páse mal spáliť rovnaké množstvo kalórií ako behať vonku, ak bežíte rovnakou rýchlosťou. Môžete však spáliť menej kalórií bežiacich na bežiacom páse z rovnakého dôvodu, že beh na vnútorných stopách spaľuje menej kalórií ako beh na vonkajších stopách. Nastavenie robota tak, aby ste jazdili na 1 percentnom svahu, často vytvára rozdiel, píše Fenton.

Zdroje