Recenzia

Funguje vyčerpanie abs?


Či už to nazývate umývadlo alebo šesťbalenie, ploché a tónované brušné svaly sú závisťou sveta milujúceho zdravie. Aj keď sa cvičenia na odpor zameriavajú napríklad na sedenie a svaly jadra tónu dosky a zvyšujú silu brucha, pomáha aj beh. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete jesť zdravo. Skôr ako začnete cvičebný program prvýkrát, alebo ak ste už nejaký čas boli mimo fitnes programov alebo máte nejaké chronické zdravotné problémy, overte si to u svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Spaľovanie tukov

Spúšťanie horí viac kalórií a tukov za minútu ako akákoľvek iná forma kardiovaskulárneho cvičenia. To znamená, že ak ste si na abs uložili tuk, beh vám pomôže eliminovať ho rýchlejšie ako čokoľvek iné. Počas behu striedajte sprinting s chôdzou; Americká rada pre cvičenie uvádza, že tento štýl kardio nazývaný intervalový tréning rýchlo spaľuje tuk v bruchu. Intervalový tréning je navyše efektívny - na rýchle zobrazenie výsledkov potrebujete iba cvičenie po dobu 20 až 30 minút. Akonáhle zredukujete tuk na bruchu, budete môcť vidieť svaly pod nimi.

Silový tréning

Keď roztopíte tuk začlenením behu do režimu, budete chcieť cvičiť aj pohyby brušnej sily. ACE a ACSM poznamenávajú, že ľudia, ktorí do svojich fitness cvičení pridávajú dva až tri dni silového tréningu, sa formujú rýchlejšie ako tí, ktorí trénujú len na kardio. Aj keď beh spaľuje tuk, nezosilňuje ani nespevňuje svaly vášho jadra - ale robí drví, doska, brady a iné pohyby sily. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak sa nevykonáte rovnaké pohyby sily v nasledujúcich dňoch; svaly získavajú silu pri odpočinku.

Výživa

Hoci silový tréning a adekvátne kardiovaskulárne cvičenie sú rozhodujúcimi zložkami zdravého životného štýlu, životný úspech je zvyčajne výsledkom kombinácie cvičenia s trvalými zmenami stravovania. Obmedzte sladké nápoje a balené potraviny. Namiesto toho pite veľa vody a jesť stravu pozostávajúcu zo zelenej zeleniny, chudých bielkovín a plniacej vlákniny. ACE poznamenáva, že väčšina ľudí, ktorí začleňujú diétu do cvičenia, udržuje váhu na dlhšiu dobu. Tí, ktorí iba diétu alebo len cvičia, obmedzujú svoje šance na úspech, pretože neustále konzumujú viac kalórií, ako spaľujú pri každodenných činnostiach.

Viac cvičebných tipov

Aj keď bežecký a silový tréning spolu pomôžu vášmu ABS vyzerať a cítiť sa skvele, po niekoľkých týždňoch sa môže stať, že narazíte na náhornú plošinu. Ak k tomu dôjde, premiešajte svoju rutinu zmenou bežiacej trasy alebo použitím ťažších odporov pri zdvíhaní. Pite tiež veľa vody celý deň - dehydratácia spôsobuje únavu svalov, čo znižuje účinnosť vášho cvičenia. Napokon plánujte beh najmenej 75 minút týždenne najmenej 10 minút súčasne. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb uvádzajú, že 75 minút intenzívneho kardiovaskulárneho cvičenia nielen splošťuje abs, predlžuje život, zlepšuje náladu a zvyšuje kardiorespiračnú účinnosť.