Recenzia

Je bezpečné robiť kliky každý deň?


Kliešte pracujú s hrudníkom, ramenami a tricepsmi, spolu s jadrom, hornou časťou chrbta a svaly na zadku. Sú to populárne cvičenia zamerané na budovanie sily a svalov v mnohých plánoch telesnej hmotnosti a domácej posilňovne, pretože nevyžadujú výkon zariadenia a môžu sa meniť tak, aby vyhovovali všetkým úrovniam schopností. Mnoho programov odporúča denné cvičenia pushup ako spôsob zvýšenia počtu pushupov a budovania svalovej vytrvalosti, ale existujú obavy, či cvičenie je bezpečné každý deň.

Pokyny pre odpočinok

Medzi školeniami je dôležité si vziať primeraný čas, hovorí Americká rada pre cvičenie. Bolestivosť svalov je spôsobená mikroskopickými trhlinami vo svalových vláknach. Bolestivosť zvyčajne začína asi 24 hodín po ukončení relácie a môže trvať ďalších 48 hodín. V priebehu času sa vaše telo prispôsobí tréningu a po tréningu je oveľa menej pravdepodobné, že ho budete bolieť, ale vykonávanie klzákov každý deň, najmä keď začínate, by mohlo viesť k nadmernej bolestivosti svalov.

Pretrénovania

Pretrénovanie je vážny stav, ktorý sa vyskytuje, keď trénujete príliš často. Príznaky pretrénovania zahŕňajú zníženú chuť do jedla, problémy so spánkom, nižšie hladiny testosterónu, vyššie hladiny kortizolu stresového hormónu, stratu hmotnosti, vyššiu pokojovú srdcovú frekvenciu a zníženie výkonnosti. Aby sa však vyskytlo skutočné pretrénovanie, musíte tiež stratiť spánok, podvýživu a trénovať po neúspechu vo všetkých reláciách. Aj keď existuje riziko, že by ste sa mohli každý deň pretrénovať, pravdepodobne by ste museli robiť iné formy tréningu s veľmi vysokou intenzitou a nejesť ani nespať.

„Namažte drážku“

Existuje metóda odbornej prípravy, ktorá podporuje vykonávanie každodenných cvičení. Navrhnutá silovým trénerom a tvorcom ruskej certifikácie Kettlebell Pavel Tsatsouline, metóda Grease the Groove sa často odporúča ako spôsob, ako zvýšiť svoje skóre v pushup. Kľúčom je tu regulácia intenzity. Tsatsouline radí vykonávať polovicu svojho maximálneho počtu klikov na rôznych miestach počas dňa. Ak dokážete urobiť 20 kliky, každých pár hodín by ste vykonali sadu 10 kusov. Tým sa zvyšuje váš tréningový objem a pracovná kapacita, ale keď zastavíte každú súpravu krátko po neúspechu, riskujete únavu alebo zranenie.

Dôležité informácie

Za predpokladu, že používate dokonalú techniku, nie ste trénovaní za hranicu zlyhania a máte dostatočný spánok a dobrú stravu, je nepravdepodobné, že vykonávanie klieští každý deň bude pre vás zlé. Nie je to však ani potrebné. Dokonca aj Tsatsouline radí, aby ste si jeden deň v týždni dali duševnú a fyzickú prestávku. Potrebujete tiež naplánovať čas na iné formy cvičenia, pretože práve robiť kliky môže viesť k svalovej nerovnováhe. Ak sa rozhodnete robiť kliky každý deň, potom regulujte svoju intenzitu; Ak sa necítite v špičkovej podobe, urobte niekoľko jednoduchých sád a nechajte ich tam. Denné kliky sú oveľa vhodnejšie pre pokročilejších trénerov.