Recenzia

Ako do sezóny mrazené hrách čierneho oka

Ako do sezóny mrazené hrách čierneho oka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zmrazený hrášok s čiernymi očami je výživným zdrojom bielkovín, železa, zinku, draslíka, kyseliny listovej a vlákniny, ale môžu byť nevýrazné a nudné priamo z balenia. Sú to však pohodlný spôsob, ako do jedla pridať zdravú prílohu, takže sa oplatí zahrnúť do vášho stravovacieho plánu. S niekoľkými koreniami a chuťovými prísadami hrášok s čiernymi očami prejde z nudnej na sviežu v ​​žiadnom momente.

Krok 1

Otvorte balenie mrazeného hrášku s čiernymi očami a vložte ho do panvice.

Krok 2

Do hrnca pridajte malé množstvo vody. Vložte mrazený hrášok s čiernymi očami do hrnca. Vložte panvicu na miernu teplotu a zakryte ju vekom.

Krok 3

Zahriate hrášok s čiernymi očami, za občasného miešania, až kým nie sú horúce, čo bude trvať asi 10 minút. Pridajte viac vody do hrnca, ak hrášok s čiernymi očami začne lepiť na dno panvy skôr, ako sa uvaria.

Krok 4

Nalejte vodu z hrnca nalievaním hrášku s čiernymi očami do cedníka. Preneste hrách s čiernymi očami na servírovací tanier.

Krok 5

Pretrepte svoje obľúbené bylinky a korenie cez hrášok s čiernymi očami a zamiešajte ho. Na pikantnú prílohu použite cesnakový prášok, kajenský korenie a červené chilli vločky alebo pridajte zelerové semienko, tymián a oregano pre miernejšiu chuť. Chuť fazule zvýrazní aj jednoduché posypanie soľou a korením. Kmín, nové korenie, pažítka, kôpor, majoránka a paprika sú ďalšie koreniny, ktoré sa dobre kombinujú s chuťou hrášku čierneho.

Tip

  • Jedzte korenistý hrášok obyčajný ako prílohu alebo ich použite v rôznych receptoch. Pridajte okorenený hrášok s čiernymi očami na polievku alebo ich skombinujte s nakrájanou zeleninou na zdravý šalát. Hore čierne oči a zelenina s nízkotučným šalátovým dresingom ako ďalší spôsob použitia koreneného hrášku.
  • Experimentujte s rôznymi kombináciami bylín a korenín a nájdite rôzne nové chute.
  • Sušené bylinky a koreniny vymeňte za čerstvé verzie. Čerstvé bylinky môžu dodať ešte odvážnejšiu a robustnejšiu chuť podávaniu hrášku s čiernymi očami.

Zdroje