Recenzia

Čo je sedacia lavica na stroji?

Čo je sedacia lavica na stroji?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak niekto spomenie bench press, vaša myseľ pravdepodobne ide na cvičenie na plochej lavičke, ktoré zahŕňa tlačenie váženého činka. Mnohé fitnescentrá však ponúkajú stroj, ktorý vám umožní vykonávať cvičenie z lavičky z miesta na sedenie. Verzia sediacich strojov je dobrou voľbou pre začiatočníkov a starších jednotlivcov, ktorí sa obávajú držania váženého náradia nad hlavou.

Cvičenie

Sedací lavicový lis vás posadí do sedu s dvoma rukoväťami umiestnenými hneď za každým z vašich ramien. Pred začiatkom nastavte výšku sedadla tak, aby tieto rukoväte boli zarovnané s vodorovnou čiarou hrudníka. Vyberte množstvo hmotnosti, ktoré chcete zdvihnúť, umiestnením kolíka do stohu vážených dosiek. Sadnite si chrbtom pevne k podložke a kolená sa zohnite a chodidlá by mali ležať na zemi. Uchopte rukoväte tak, aby boli lakte rozložené po bokoch. Rukoväte zatlačte smerom od seba, až kým nebudú úplne roztiahnuté ruky. Ovládajte rukoväte späť do východiskovej polohy ohnutím lakťov a opätovným zapálením. Zastavte sa krátko pred tým, ako sa dotýkajú komíny hmotnosti, aby ste mali na rukách stále napätie, a potom pokračujte v ďalšom opakovaní.

Svaly

Rovnako ako v bežnom bench bench presse, aj verzia sediacich strojov rozvíja predovšetkým hlavný sval v hrudníku. Pectoralis major pochádza z vašej hrudnej kosti a potom strieľa do každého ramena, kde sa vkladá do hornej časti vašich ramien. To mu umožňuje ťahať ruky k osi tela, čo sa anatomicky nazýva horizontálne aduktovanie. Okrem toho vaše deltoidy, ktoré sú hlavnými svalmi v pleciach, prispievajú ohýbaním kĺbov ramena a vaše triceps brachii predlžujú lakte, keď odtláčate kľučky smerom od seba.

Bezpečnosť

Robenie sedacieho lavicového lisu na stroji umožňuje začiatočníkom a starším zdvihákom ovládať lisovací pohyb a bezpečne rozvíjať svoje hornej časti tela. Neexistujú obavy z nedostatku koordinácie alebo poklesu váhy. Spotter sa odporúča pri zdvíhaní bezplatných váh, ako sú činky alebo činky, ale cvičenie v sediacom stroji sa môže vykonávať bezpečne, keď ste sami.

Dôležité informácie

Aj keď sedací stroj s lavicovým lisom je bezpečnejšie cvičenie, mali by ste sa pokúsiť o prechod na bezplatnú verziu cvičenia. Výcvik s voľnými váhami je ideálnejší ako cvičenie na strojoch, pretože si vyžadujú väčšiu koordináciu a nábor okolitých stabilizačných svalov. Cvičenia s voľnou váhou tiež viac napodobňujú pohyby, ktoré robíte počas atletiky a každodenného života, čo znamená, že sila a schopnosti, ktoré si počas tréningu na silovom tréningu vytvoríte, sa efektívnejšie premietnu do zlepšenia výkonnosti v reálnom živote.