Recenzia

Cvičenia naťahovania sedadiel Soleus


Silné lýtkové svaly sú dôležité pre rýchlosť, obratnosť a vytrvalosť. Prevažná časť tela sa skladá z komplexu gastroc-soleus - gastrocnemius sval, ktorý beží od spodnej časti chodidla, po chrbát nohy a cez kolenný kĺb a sval soleus, ktorý beží od spodnej časti chodidla. nohu, pripevňujúc sa na spodnú časť nohy pod kolenným kĺbom. Tesné lýtkové svaly môžu spôsobiť bolesť a obmedziť pohyb členkov. Natiahnite svaly lýtka, aby ste zvýšili pružnosť lýtka.

Stolička Stretch

Úseky stoličiek sú pohodlným spôsobom, ako napnúť svaly chodidiel po celý pracovný deň. Posaďte sa na okraj kresla s ľavou nohou na podlahe. Vyrovnajte pravú nohu pred vami a položte pätu na zem. Prsty vytiahnite smerom k hlave, až kým nepocítite roztiahnutie chrbta lýtka. Mierne ohnite koleno, aby ste zacieľovali na svaly soleus. Nakloňte sa pred bokmi, aby ste zvýšili množstvo napnutia - ale vyvarujte sa bolesti. Podržte 20 až 30 sekúnd a opakujte trikrát a potom prepnite nohy.

Uterák Soleus Stretch

Vykonajte napnuté sedadlá, aby sa zvýšila pružnosť lýtkových svalov. Posaďte sa na pevný povrch a nohy priamo pred seba. Omotajte uterák alebo opasok okolo gule vašej pravej nohy a držte jeden koniec uteráka v každej ruke. Udržiavajte svoje nohy rovno, mierne ohnite pravé koleno, aby ste uvoľnili svaly žalúdka - nasmerujte svoj úsek do svalu soleus. Potiahnite za konce uteráka a posúvajte chodidlo smerom k hlave, až ucítite roztiahnutie - bez bolesti - pozdĺž zadnej časti lýtka. Držte tento úsek 20 až 30 sekúnd a opakujte trikrát na každej nohe.

Koleno k hrudníku Soleus Stretch

Vykonajte alternatívne úseky chodidla v sede. Sedieť na pevnom povrchu s nohami pred vami. Ohnite pravé koleno a priblížte ho k hrudníku. Držaním päty na podlahe zdvihnite prsty na nohách smerom k hlave. Chyťte si nohu oboma rukami. Jemne potiahnite rukami, až kým pocítite lýtko. Podržte 20 až 30 sekúnd a opakujte trikrát na každej vetve.

Kneeling Soleus Stretch

Vykonajte pokročilé úseky chodidla v sede v kľakacej polohe. Položte vaše prsty na podlahu pod päty a potom si sadnite, opierajte sa o zadok na pätách, až kým nepocítite roztiahnutie chrbta lýtok. Podržte po dobu 20 až 30 sekúnd, potom si vytiahnite zadok z nôh, aby ste uvoľnili napätie. Opakujte trikrát. Tento úsek nevykonávajte, ak máte bolesti v kolenách alebo bedrách.