Recenzia

Mali by byť teľaté zvyšky pomalé alebo rýchle?


Teľacie zvyšky sa môžu vykonávať rôznymi spôsobmi. Ak sa to robí správne, zvyšovanie lýtka sa vykonáva pomaly a hladko. Toto cvičenie bude prínosom pre vaše lýtkové svaly na zadnej strane dolnej časti nohy, ako aj na Achillovej šľachy. Táto dodatočná sila pomáha predchádzať zraneniam nôh a členkov.

Výhody

Vaše teľa obsahuje hlavný sval zvaný gastrocnemius. Tento sval môže ťažiť z pomalých, ale výbušných cvičení. Keď sa naučíte techniku ​​zvyšovania lýtka, môžete zvýšiť úžitok použitím väčšieho sily a sily pri každom pomalom pohybe.

Pohyb

Ak chcete vykonať zvýšenie lýtka, postavte sa proti stene nohami vo vzdialenosti 6 až 12 palcov od steny. Vaše nohy by mali byť priamo pod boky. S rukami šírky ramien od seba a v rovnakej výške ako vaše ramená položte dlane proti stene, aby ste pomohli s rovnováhou. Všetky pohyby počas zvyšovania lýtka by sa mali uskutočňovať pomocou pomalých a kontrolovaných pohybov. Keď pomaly vydýchate, posuňte sa nahor a zdvihnite sa na prsty na nohách. Nohy by mali smerovať dopredu a kolená by sa nemali ohýbať. Držte túto polohu niekoľko sekúnd a potom sa pomaly spustite do východiskovej polohy. Tento pohyb zopakujte 10 až 15 krát a potom odpočívajte.

Závažia

Môžete tiež vykonávať zvyšovanie lýtka s hmotnosťou pre zvýšenie odolnosti a pevnosti. Pred a po tomto cvičení pomaly zdvíhajte a ukladajte závažia. Činka s hmotnosťou 3 až 5 libier by mala byť pevne držaná v každej ruke, s rukami úplne natiahnutými dole po bokoch. Udržujte svaly paží a ramien v zábere, ale počas tohto cvičenia nedvíhajte ruky.

Kroky

Ak chcete vykonať krokové lýtko, postavte sa na okraj kroku a päty visia mimo okraja kroku. Vaše podpätky by mali smerovať von a vaše prsty by mali smerovať dovnútra. Položte ruky na boky a pomaly sklopte päty pod okraj schodíka a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Po dokončení 15 až 20 z nich opakujte cvičenie s prstami smerujúcimi von a päty smerujú dovnútra. Vykonajte pomalé sústredené pohyby.

Opatrenia

Rýchle alebo náhle pohyby počas zvyšovania lýtka môžu spôsobiť svalové napätie a zranenie, najmä Achillovej šľachy. Väčšina ľudí by počas cvičenia mala vykonávať iba jednu alebo dve sady zvyšovania lýtka. Ak počas tohto cvičenia pociťujete bolesť, okamžite zastavte a nechajte svoje lýtkové svaly odpočívať niekoľko dní, kým ich obnovíte. Ak bolesť pretrváva, obráťte sa na svojho lekára. Ak máte už existujúci zdravotný stav alebo zranenie, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako sa zapojíte do cvičení na zvýšenie teľaťa.