Recenzia

Prečo by ste si mali nechať kolená počas golfového švihu natiahnuté?

Prečo by ste si mali nechať kolená počas golfového švihu natiahnuté?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pohyby kolien v golfe sú jemnejšie ako pohyby vašich bokov a ramien, ale bez správneho umiestnenia kolena sa vaše boky a ramená nemôžu otáčať tak, ako by mali. Pokúste sa urobiť tréningový švih, zatiaľ čo budete držať kolená rovno a pochopíte, aké dôležité je ohýbanie kolien.

Zostatok

Bývalý PGA Tour skvelý Tom Watson poznamenáva, že kľúčom k udržaniu rovnováhy počas golfového švihu je sústrediť svoju váhu na gule chodidiel. To bude ťažké dosiahnuť pri bežnom golfovom švihu, ak budú vaše kolená rovné, bez toho, aby ste zdvíhali päty zo zeme. Ohýbanie kolien však uľahčuje posúvanie vašej váhy vpred a rovnováhu na gúľach nôh v polohe adresy.

Náprahu

Každé koleno vykonáva inú funkciu na chrbte. Ľavé koleno pravákovho golfistu sa ohýba trochu hlbšie a ukazuje späť na golfistov pravý, aby sa jeho boky mohli správne otáčať. Pravé koleno však nezvyšuje jeho flex. Skôr zostane na svojom mieste a pôsobí ako brzda pri rotácii bedra a bráni im v tom, aby sa príliš otočili. Golfový spisovateľ Steve Newell vysvetľuje, že zabránením otáčania bokov až k ramenám vytvoríte na hornej časti tela napätý pružinový efekt. Táto pevne stočená pružina sa potom uvoľní pri klesaní, čo pomáha vytvárať rýchlosť hlavy hlavy a vedie k dlhším záberom.

Prevencia spätného čapu

Zatiaľ čo niektorí učitelia golfu radia hráčom, aby trochu znížili flexie pravého kolena na zadnej časti chrbta, je dôležité, aby ste si v zadnom kolene zachovali určitú pružnosť. Watson vysvetľuje, že vyrovnanie pravej nohy úplne obyčajne spôsobuje spätný čap, pri ktorom sa vaše kyčle kývajú smerom k cieľu počas dozadu. Väčšina učiteľov golfu odporúča hráčom, aby sa pohybovali opačným smerom a posúvali váhu spredu na zadnú nohu. Dokonca aj praktizujúci v stohovaní a nakláňaní - ktorí nedoporučujú takýto posun hmotnosti - varujú golfistov, aby počas zadného švihu nekĺzali boky smerom k cieľu, čo obmedzuje rotáciu bedra a okráda vás o moc.

útlmu

Keď tlačíte zadnú nohu a vaše boky sa počas klesania otáčajú, obe kolená sa budú prirodzene pohybovať smerom k cieľu. Vaše kolená by však pri náraze mali zostať ohnuté. Newell vysvetľuje, že je obzvlášť dôležité udržiavať dobrú pružnosť v pravom kolene, keď narazíte na vodiča. Ohybné pravé koleno udržiava pravú pätu tak, aby zostala uzemnená dlhšie, čím sa podporí širší a plytší švih, ktorý potrebujete pri vymetaní lopty z odpaliska. Inštruktor golfu Jim McLean odporúča zvýšiť priehyb pravého kolena počas pádu, aby pomohol získať viac energie.

Konvenčná múdrosť nariaďuje, aby ste pri náraze udržiavali aj mierne ohnuté ľavé koleno, ktoré vám pomôže zostať v rovnováhe a udržať hlavicu na správnej ceste. Ale vo svojej knihe „Hrajem golf“, Tiger Woods hovorí, že občas, keď potrebuje väčšiu vzdialenosť, zahodí ľavú nohu tesne pred nárazom, čo urýchli jeho hojdanie. Woods poznamenáva, že tento krok je „neopodstatnený“