Recenzia

Rameno Plyometrics

Rameno Plyometrics


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plyometrika zvyšuje vašu silu a výbušnosť prostredníctvom dynamických cvičení. Plyometrické pohyby na pleciach sú obľúbené u hádzajúcich športovcov, pretože napodobňujú pohyby používané pri športe, ako je basketbal, futbal a baseball. Ak uvažujete o plyometrickom tréningu, uistite sa, že máte pevný základ pevnosti skôr, ako začnete.

Plyometrické základy

Plyometrika sú cvičenia s vysokou intenzitou, ktoré vám pomôžu zvýšiť rýchlosť a silu svalov. V týchto pohyboch predĺžite sval, potom ho rýchlo stiahnete alebo skrátite. Toto sa tiež nazýva cyklus napínania-krátenia. Energia sa ukladá počas fázy napínania a používa sa na vytvorenie väčšej sily počas fázy skracovania. Ak do svojho tréningu pridáte plyometrické cvičenia, naučíte svoj sval rýchlejšie sa sťahovať as väčšou silou v priebehu času. Plyometrické cvičenia pre rameno často zahŕňajú použitie váženej gule na ďalšie posilnenie svalov.

Režijné športy

Ak sa zúčastňujete na športe, ktorý si vyžaduje, aby ste si položili ruky na hlavu, napríklad volejbal, futbal alebo tenis, plyometrika ramena môže pomôcť zlepšiť vašu silu a výkon. Štúdia uverejnená v „Journal of Strength and Condition Research Research“ ukázala, že jednotlivci, ktorí sa zúčastnili šesťtýždňového plyometrického tréningového programu na ramene a lakte, preukázali významné zlepšenie v porovnaní s kontrolovanou skupinou.

Kinesthesia

Výkon svalov aj ramenná kinestézia sa zlepšili po tom, ako skupina športovcov absolvovala šesťtýždňový plyometrický tréningový program na ramene, v súlade s časopisom Journal of Shoulder and Elbow Surgery ™ v roku 2002. Kinestézia sa týka vášho vedomia o polohe a pohybe svalov a kĺbov. Je to dôležité, ak sa zúčastňujete športu, ktorý využíva vaše telo, pretože pomáha pri koordinácii, sile a sile vašich ramien a ramien. Účastníci tejto štúdie robili plyometriku dvakrát týždenne.

Príklady cvičení

Existuje celý rad plyometrických cvičení, ktoré sa zameriavajú na vaše ramenné svaly. Ak chcete ťahať bez váhy, vyskúšajte push-up rameno. S týmto pohybom urobte tradičné push-up, ale po návrate do východiskovej polohy, pravou rukou rýchlo poklepte na ľavé rameno. Urobte ďalší push-up a zopakujte ramenný kohút ľavou rukou. Cvičenie s ramenami na hádzanie, ktoré môžete urobiť s partnerom, spočíva v hádzaní medicinálnej lopty dozadu a dopredu. Nakoniec hádzanie, ktoré môžete urobiť sami, je medikamentová loptička ležiaca na hrudi. Ľahnite si na chrbát na podlahe s ohnutými nohami. Držte si lekársky loptu oboma rukami pri hrudi a násilne ho hádzajte nahor. Chyťte loptu a opakujte postup.