Recenzia

Prispôsobujú sedadlá váš pás menšiemu rozsahu?


Ak si myslíte, že sedenie môže váš pás zmenšiť, je čas na budenie. Samotné cvičenia zamerané na posilnenie brucha, ako sú napríklad sedenia, neznížia tuk z pása. Redukcia tuku v jednej časti tela nie je možná. Ak chcete pás zmenšiť, musíte stratiť tuk z celého tela a nakoniec sa tým zníži tvrdohlavý tuk v bruchu. Možno budete musieť prispôsobiť svoj životný štýl a návyky na cvičenie, ale z dlhodobého hľadiska budete zdravší a budete sa cítiť lepšie.

Nebezpečenstvo prebytočného brušného tuku

Aj keď vás viditeľný tuk okolo pása, tiež známy ako podkožný tuk, môže obťažovať, je to nebezpečnejší viscerálny neviditeľný tuk v okolí orgánov. Zvyšuje sa tým riziko zdravotných problémov, ako je cukrovka 2. typu, kardiovaskulárne ochorenia a niektoré druhy rakoviny. Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) majú ženy s pásom 35 palcov alebo viac a muži s obvodom pásu viac ako 40 palcov nadmerný brušný tuk a mali by podniknúť kroky na zlepšenie svojho zdravia.

Silový tréning

Ak bude sedenie súčasťou tréningu silového tréningu celého tela, môže to mať za následok tónovaný menší pás. Silový tréning vytvára svalové tkanivo, ktoré zvyšuje váš pokojový metabolizmus, takže spálite kalórie dlho po tréningu. Svalové tkanivo zaberá v porovnaní s tukom menej miesta, takže budete vyzerať štíhlejšie. CDC odporúča silový tréning najmenej dvakrát týždenne a zameriava sa na veľké svalové skupiny, ako sú vaše nohy, hrudník, brucho, ramená, ruky a boky. Na rezistenciu používajte svoju telesnú hmotnosť, voľné závažia alebo zariadenia na vzpieranie.

Kardiovaskulárne cvičenie

Robiť najmenej 30 minút kardiovaskulárneho cvičenia päť dní v týždni vám môže pomôcť spáliť kalórie a zmenšiť pás. CDC navrhuje cvičiť dostatočne tvrdo, aby ste si prepracovali pot a zvýšili srdcový rytmus, ale stále dokážete hovoriť. Nájdite aktivity, ktoré vás baví, napríklad hranie skupinových športov, jogging alebo jazda na bicykli. Ak je to výhodnejšie, rozdelte si tréning na tri 10-minútové segmenty a rozložte ich na celý deň.

Prispôsobenie životného štýlu

Bez ohľadu na to, ako moc cvičíte, ak nejete rozumnú stravu, váš pás sa nezmenší. Vyhýbanie sa kofeínu, alkoholu, cukru, rafinovaným uhľohydrátom a nasýteným tukom môže ísť ďalej. Podľa bestselleru Dr. Marilyn Glenville, Ph. D., zníženie stresu vo vašom živote môže tiež prispieť k zníženiu pasu. Glenville tvrdí, že stres spôsobuje uvoľňovanie kortizolu, čo má za následok chuť do jedla na výkrm. Tuk, ktorý získate, sa usadí okolo vášho pasu, kde je blízko pečene v prípade, že je potrebné ho previesť na energiu.