Recenzia

Ako spomaliť kolieskové korčule, keď idete z kopca

Ako spomaliť kolieskové korčule, keď idete z kopcaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rozdiel medzi začiatočníkmi a stredne pokročilými a pokročilými a skúsenými odborníkmi je schopnosť kontrolovať rýchlosť a smer pri zostupe z kopca. Ak sa dokážete spomaliť na strmých stupňoch, s výnimkou trikov, zvládli ste všetko, čo sa dá zvládnuť na inline korčuliach. Ak chcete spomaliť na kopci, musíte byť schopní zastaviť na T. Používanie nárazníkov na spomalenie je nebezpečné a únavné. Nie je potrebné, aby ste zakaždým úplne zastavili, ale je potrebné, aby ste T-stop použili ako brzdu.

Krok 1

Urobte slalomové zákruty, aby ste sa spomalili bez brzdenia. Pozerajte sa priamo dole z kopca - dole po pádovej línii - keď začínate zrýchľovať zhora. Dajte ruky pred boky a ohnite kolená medzi 25 a 50 stupňov; čím rýchlejšie idete, tým viac ohýbate kolená. Ohnite lakte v rovnakom uhle, ako ohýbate kolená, zarovnajte predné časti ramien, čiapky kolien a gule chodidiel.

Krok 2

Udržujte polohu svojich rovnovážnych bodov - ramien, kolien, nôh - v rovnakej zvislej rovine, ale zároveň otáčajte kolená z priamky doprava alebo doľava, aby ste mohli začať rezať v jednom alebo druhom smere. Pozerajte sa nadol z kopca tak, že budete držať hlavu a plecia priamo nasmerované priamo z kopca, aj keď sa vaše boky, nohy a chodidlá otáčajú pod vami na osi chrbtice a trupu.

Krok 3

Posunutím kolien nad nohy na druhú stranu tela začnite druhú zákrutu; je to zmena smeru, ktorá vás spomaľuje; vytvára trenie medzi kolesami a povrchom zeme. Aj keď vaše boky, kolená a chodidlá menia smer, držte hornú časť tela v pokoji a nasmerujte kolmo dole na líniu pádu. Vaše kolená a chodidlá sa pohybujú sprava doľava, ale držte ich v rovnakej vertikálnej rovine ako vaše plecia.

Krok 4

T-brzda po zatáčkach pomocou vášho zjazdového korčule. Keď je vaše horné telo stále otočené z kopca, začnite odbočku. Akonáhle sa vaše kolená a korčule obídu, - kolená sa posunú na hornú stranu vašich korčulí - posuňte svoje zjazdové korčule za vami a mierne dole z kopca tak, aby bol v 45-stupňovom uhle k línii pádu. Otočte nohu tak, aby kolesá na vašom vlečnom kolíku boli v uhle 90 stupňov k kolesám na korčuli do kopca - ten, na ktorom jazdíte - aby vaše korčule vytvorili L alebo jednoruký T.

Krok 5

Pretiahnite kolesá po povrchu zeme, aby ste vytvorili trenie a spomalili sa. Koleno vášho korčule do kopca udržujte na vonkajšej strane chodidla - do kopca od chodidla - aby ste zabránili tomu, aby ste sa zabrzdili z kopca ako brzda. Postavte zadnú nohu späť pod kolená, odbočte v opačnom smere a potiahnite svoju zjazdovú korčuľu, aby ste sa spomalili, pričom udržujte svoje koleno do kopca mimo svojej korčule. Nasaďte nohu späť pod seba, začnite odbočku a potiahnite nohu z kopca. Tento postup opakujte celú cestu z kopca.