Info

10 krokov k futbalovým zručnostiam


Keď prvýkrát začnete hrať futbal, môže sa zdať, že je tu iba jeden krok k futbalovému úspechu - kopnutie lopty spoluhráčovi alebo do bránky. Ale ako sa dostanete do hry viac, budete chcieť zvládnuť pokuty, ktoré vás dostanú ďaleko za hranie detského aspektu základného futbalu a do celkového majstrovstva. Desaťkrokový program poskytuje koncepčný rámec na napodobňovanie toho, čo najlepšie futbalové akadémie učia, a pomáha vám dosiahnuť väčší vplyv na ihrisku.

Zostatok

Futbal začína podceňovaným krokom k úspechu - dobrá rovnováha. • Všetko, čo robíte vo futbale - prihrávka, pasca, streľba, obrátenie zákruty - vyžaduje správnu rovnováhu na nohe rastliny. Na základnej úrovni sa nevenuje dostatočná pozornosť rovnováhe, “hovorí Wes Harvey, tréner futbalových programov pre mužov, ženy a deti z Marylandu. Deti môžu pracovať v rovnováhe s pózou lietadla, stojaci na jednej nohe, trupom ohnutým dopredu, roztiahnutými rukami a zdvihnutou nohou horizontálne za telom. Dospelí môžu zlepšiť svoju rovnováhu v priebehu precvičovania základných futbalových zručností.

Dribbling, Shielding and Tackling

Najmä pre začínajúcich hráčov slúži driblovanie ako hlavný spôsob, ako posunúť loptu dopredu. Môžete to precvičiť tak, že sa dotknete lopty smerom dopredu pomocou vnútornej, vonkajšej alebo hornej časti zarážok alebo si preplete guľu radom kužeľov. Tienenie spočíva v ochrane lopty udržiavaním tela medzi súperom a loptou. Riešenie má vo futbale iný význam ako v americkom futbale. Vo futbale budete riešiť loptičku od špičky, šmýkačku po zemi alebo zablokovanie lopty nohou alebo dolnou nohou.

Passing and Trapping

Mládežníci sa rýchlo dozvedeli, že pri prihrávke sa lopta posunie rýchlejšie ako najrýchlejší dribling. Chytanie sa týka jemného ovládania prihrávky - niektorí tréneri to označujú ako „prijímanie lopty“. Môžete trénovať prihrávku a chytanie s partnerom, len kopať loptu tam a späť na zem. Pokročilí hráči idú na pasce s hrudníkom a pascí anténnych alebo letových loptičiek, ako aj pozemných loptičiek.

Streľba a smerovanie

Naučiť sa strieľať loptu vám pomôže vyhrať hry. Môžete strieľať, ak ste blízko k cieľu jednoduchým zasiahnutím lopty do siete ďaleko od brankára. Streľba z diaľky vyžaduje veľa tréningu a zameriava sa na umiestnenie lopty do rohov bránky. • Váš dôraz by sa mal najprv zamerať na umiestnenie strely a na druhom mieste, poznamenáva Harvey. Môžete tiež namieriť loptu do bránky tak, že zacvaknete hornú časť tela dopredu, aby horná časť čela loptu zasiahla. Hlavu možno tiež použiť namiesto prihrávky, aby sa lopta posunula k spoluhráčovi alebo ako obranný manéver.

Tímová práca a špecializované zručnosti

Ak chcete uplatniť svoje zručnosti, musíte pracovať ako súčasť tímu. Vycvičte si cvičenia a hry dvoma dotykami - umožnite každému hráčovi chytiť loptu a potom ju odovzdať - učte útočnú tímovú prácu. Obrana tímu znamená umiestniť sa tak, aby buď dôkladne označila nositeľa lopty, alebo uzavrela potenciálne prihrávky súperom v blízkosti lopty. Nakoniec, špecializované zručnosti zahŕňajú prácu na vhadzovaní, držanie gólov a pokutovanie a voľný kop. Starší hráči a dospelí musia podniknúť všetkých 10 krokov, aby ovládli futbalové zručnosti a stali sa dobre zaoblenými hráčmi.