Recenzia

Malé cvičenia, ktoré môžete urobiť v okolí domu, ako schudnúť


Aj keď môžete schudnúť samotnou diétou, cvičenie urýchli váš postup a pomôže vám vybudovať štíhlu telesnú hmotu. American College of Sports Medicine tvrdí, že aeróbne cvičenie strednej intenzity dlhšie ako 250 minút týždenne môže poskytnúť klinicky významné zníženie hmotnosti. V telocvični nemôžete vždy tráviť toľko času, ale zahrnutím malých množstiev cvičenia cez deň doma môžete dosiahnuť tento cieľ.

O cvičení a chudnutí

Cvičenie pomáha schudnúť spálením ďalších kalórií. Ak chcete stratiť 1 libru, musíte spáliť 3 500 kalórií, ktoré konzumujete. Ak spaľujete každý deň o 250 kalórií viac ako pri bežnej činnosti, môžete stratiť 1/2 libry týždenne. Cvičenie strednej intenzity, ktoré zrýchľuje vaše srdce a váš dych je trochu ťažší, napríklad svižná chôdza, vám pomáha efektívne spaľovať kalórie. Silový tréning je tiež dôležitý pri chudnutí, pretože zvyšuje množstvo svalovej hmoty vo vašom tele. Štíhle svalové tkanivo spaľuje v pokoji viac kalórií ako tukové tkanivo. Uľahčuje to aj každodenné činnosti, takže sa môžete prirodzene stať aktívnejšími, čo vám pomôže spáliť kalórie bez vedomého pokusu.

Aerobická

Vykonaním miernej kalisteniky, ako sú skoky na lyžiach, pochodovanie na mieste a bočné miešanie, spálite asi 167 kalórií za 30 minút pre osobu s hmotnosťou 155 libier. Tieto pohyby môžete vykonať v obývacej izbe alebo na chodbe. Naplňte svoje srdce neustálym lezením po schodoch vo vašom dome. Zapnite nejakú hudbu a tanec, aby ste prelomili trochu potu. Tieto cvičenia môžete vykonávať v 10-minútovom prírastku a napriek tomu budete mať úžitok z vášho úsilia o zdravie a chudnutie.

Pevnosť

Klasické silové pohyby, ako sú kliky, drepy a poklesy, využívajú svoju telesnú hmotnosť na tónovanie svalov. Jadro brušných drví, doskových pozícií a reverzných drví pracuje pre vaše jadro a môžete ich robiť vo veľmi malom priestore, keď ležíte na uteráku alebo podložke. Pľúce sú ďalším cvičením na spodnej časti tela, ktoré sa zameriava na stehná a glutes z viacerých smerov. Vyskúšajte dopredu výpady, zadné výpady, bočné výpady a výpady otáčaním. K týmto ťahom môžete pridať váhu držaním džbánu s pracím prostriedkom, fľašami s vodou alebo plechovkami od vašej špajze.

Práce v domácnosti

Domáca práca sa môže zdvojnásobiť na spaľovanie kalórií, najmä ak máte čas. Ak chcete získať výhodu, jednoducho sa pohybujte nepretržite najmenej 10 minút - ešte lepšie, ak idete 20 minút. Vysávanie, čistenie okien, záhradníctvo a umývanie vášho auta môže spáliť viac ako 160 kalórií za 30 minút pre osobu s hmotnosťou 155 libier, ak idete prudkým tempom. Rozložte svoje cvičenie na budovanie sily medzi záchvaty čistenia a vytvorte tak úplné cvičenie.