Recenzia

Spomalenie basketbalovej hry ako útočnej stratégie


Existuje mnoho dôvodov, pre ktoré môže basketbalový tím chcieť spomaliť hru. Medzi úvahy patrí personál a preferovaný štýl hry vášho tímu a súpera, ako aj situácia v hre. Prítomnosť hodiniek navyše určí, ako veľmi môžete spomaliť tempo hry. V NBA a WNBA, 24-sekundové hodiny na hodinu neponechávajú veľa priestoru na spomalenie tempa. NCAA brokové hodiny bežia 30 sekúnd pre ženy a 35 pre mužov a vysoké školy nepoužívajú shot hodiny.

Ofenzívna filozofia

Niektoré tímy hrajú ako štandardný útok pomalé tempo. Tréner najíma alebo získava hráčov, aby sa zmestili do systému, namiesto prispôsobenia systému jeho personálu. Pomalšie priestupky si vyžadujú čas a pracujú s loptou okolo ihriska hľadaním vnútorných záberov s vysokým percentom alebo široko otvorených pohľadov mimo trojbodového oblúka. Tieto tímy musia zdôrazňovať loptu, pretože čím dlhší je váš priestupok, tým väčšiu šancu má na obrátenie lopty. Účinný bude aj úspešný priestupok s pomalým tempom. Napríklad v sezóne 2011 - 2012 bola Wisconsinská univerzita - hra s pomalým trestným činom trénera Bo Ryana - viazaná na 261. miesto v národe v hodnotení, v priemere 63,9 bodov za hru. Jezdci však boli 18. v ofenzívnej účinnosti s priemerom 114,3 bodu na 100 majetkov, čo im pomohlo získať celkový rekord 26 - 10.

Spomalenie vášho oponenta

Niektoré tímy sú vybavené rýchlymi a rýchlymi hráčmi a sú najpohodlnejšie s rýchlou hrou. Útočiaci tréner môže chcieť čeliť rýchlosti takého tímu tým, že sa dopustí pomalšieho útoku. Tréner dá svojmu tímu pokyn, aby bol pri útoku trpezlivý, hodil ďalší alebo dva prihrávky a rýchlo sa vyhýbal streľbe, pokiaľ hráč nie je otvorený v blízkom dosahu. Cieľom je urobiť nepríjemného súpera a zabrániť rýchlejšiemu tímu hrať v jeho sile.

Hranie vynikajúceho tímu

Niektorí tréneri môžu používať zákony pravdepodobnosti a spomaliť hru proti nadradenému súperovi. Cieľom je obmedziť čas každého tímu s loptou, pretože čím väčšia je veľkosť vzorky - alebo, v basketbalovom vyjadrení, vlastníctvo - tým väčšia je pravdepodobnosť, že každý tím bude hrať podľa svojich bežných schopností, čo dáva slabšiemu tímu malú šancu na výhru , Napríklad, ak mincou dvakrát prehodíte mincou, nebudete šokovaní, ak by narazila na hlavu, pretože používate malú veľkosť vzorky. Ale ak ho prevrátite 200-krát, je takmer isté, že vyjde veľmi blízko očakávaného pomeru 50 - 50.

Neskoré herné situácie

Tím vedúci neskoro v hre často spomaľuje hru, aby obmedzil počet zostávajúcich majetkov. Čím menej majetku je, tým menej príležitostí musí váš súper dohnať. Ak sú všetky ostatné rovnaké, je ťažšie vrátiť sa z 10-bodového deficitu na päť majetkoch, napríklad na 10. Koncový tím je navyše často nútený dopúšťať sa faulov, aby zabránil súperovi vyčerpať príliš veľa času mimo času. Silný faulujúci tím môže preto použiť spomaľovaciu taktiku o niečo skôr, ako tím, ktorý nevystrelí hádže trestné hody.