Recenzia

Bolesť nôh z volejbalu

Bolesť nôh z volejbalu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak ste začínajú volejbal alebo sa venujete rekreačným aktivitám, rýchlo sa dozviete, že vaše nohy dostanú ťažký tréning v zápasoch a cvičeniach. Ohýbate sa nízko na kopanie, buchnete nohami po podlahe alebo na piesok, skáčete do vzduchu na hroty a bloky a drepujete na hrbole a súpravy. Existuje niekoľko liekov, ktoré môžete použiť, ak si všimnete, že vaše svaly na nohách sú po hre bolestivé.

Kúpele

Dlhá alebo energická hra alebo volejbal môže viesť k nahromadeniu kyseliny mliečnej v nohách, čo spôsobuje bolesť a bolesť. Jedným z liečivých prostriedkov k tejto bolestivosti je kúpanie po vašom volejbalovom tréningu. Skúste sedieť vo vani naplnenej teplou vodou a trieť si nohy rukami. Masáž pomáha uvoľňovať nahromadené kyseliny a podporuje regeneráciu. Inou metódou je začať so studeným kúpeľom a potom prejsť na horúci kúpeľ. Natiahnite nohy a pokračujte v ich masáži.

Voda

Niektoré kŕče môžu byť výsledkom kŕčov spôsobených dehydratáciou. Ak chcete zostať hydratovaní, spotrebujte po celý deň asi 64 uncí vody. Vypite najmenej 16 uncí vody dve hodiny pred účasťou na volejbale. Krátko pred cvičením spotrebujte ďalších 8 uncí. Pokračujte v pití 8 uncí vody na každých 15 minút aktivity a ďalších 8 uncí potom, čo ste skončili, najmä ak hráte vonku. Všeobecným pravidlom pre pieskový volejbal je pitie 16 uncí vody za každú libru hmotnosti, ktorú stratíte. Vypočítajte si, akú veľkú váhu obvykle pri hraní volejbalu strácate vážením seba pred a po každej relácii volejbalu.

Silový tréning a podpora

S prevenciou bolesti volejbalu môžete pomôcť pri silovom tréningu. Quadriceps a teľatá sa vo volejbale intenzívne využívajú. Priemerný hráč skočí 22 krát v typickom zápase šiestich hráčov. Posilnite a pripravte svaly na nohy na toto búšenie cvičením, ako sú lisy na nohy, výpady a zvyšovanie lýtka. Zvážte poskytnutie dodatočnej podpory nohám nosením kolenných alebo členkových trakov. Možno budete musieť použiť atletickú alebo kineziologickú pásku na ochranu slabých kĺbov, ako je napríklad vymknutá noha, ktorá by mohla vyvolať bolesť nôh podľa vášho želania.

Zranenia

Bolesť v nohách môže znamenať, že trpíte vážnym zranením. Pri volejbale sa často vyskytuje plantárna fasciitída, patelárna tendonitída a výrony predných krížových väzov. Tieto zranenia sa nezlepšia samy osebe a zhoršia sa iba pri pokračujúcich tréningoch. Bolestivosť nôh sa zvyčajne rozptyľuje, keď pravidelne hráte a zlepšuje sa klimatizácia. Ak sa bolesť po niekoľkých tréningoch nezmení alebo sa nevyvíja do bolesti, povedzte to svojmu lekárovi.