Recenzia

Konkrétne cvičenia, ktoré fungujú pri jedinom


Podrážka, jedno z hlavných svalov dolnej končatiny, leží pod väčším gastrocnemius. Podrážka funguje prakticky vždy, keď pohnete nohami, či už kráčate, na bicykli, beháte alebo skáčete. Tento sval tiež hrá dôležitú úlohu v krvnom obehu. Keď uzatvoríte soleus, pumpuje odkysličenú krv z dolných končatín späť do srdca.

Anatomické vlastnosti

Podrážka chodidla aj chodidla chodidla gastrocnemius sa ohýbajú alebo bodujú. Podrážka sa aktivuje, aby ukazovala členok, keď je koleno rovné alebo ohnuté; Avšak, keď je koleno rovno, gastrocnemius robí väčšinu práce. Na izoláciu chodidla musíte koleno ohnúť.

Sediaci teľa Raise

Pretože sa vykonáva s ohnutými kolenami, najúčinnejším cvičením na zacieľovanie svalu soleus je zvýšenie tela v sede. Toto cvičenie môžete vykonať doma alebo v kancelárii. Posaďte sa na stoličku a pod gule chodidiel vložte hrubú knihu alebo iný vyvýšený povrch. Zdvíhajte päty tak vysoko, ako je to možné, a potom ich sklopte, aby padli pod úroveň knihy. Zamerajte sa najmenej na 25 opakovaní. Na stehná si môžete umiestniť činku, aby bolo cvičenie náročnejšie.

V posilňovni

Ak máte prístup do telocvične, môžete sedaciu lýtku vyzdvihnúť na stroji na sedenie, elektrickom stojane alebo stroji Smith. Pri vykonávaní váženej verzie tohto cvičenia si vyberte váhu na základe vašej kondície a vašich cieľov. Ak chcete do teliat pridať definíciu, vyberte nižšiu hmotnosť a vykonajte najmenej 25 opakovaní. Ak je vaším cieľom zväčšiť veľkosť lýtkových svalov, vyberte vyššiu hmotnosť a vykonajte osem opakovaní.

Soleus Stretch

Po vykonaní zvýšeného sedenia teliat by ste mali napnúť svaly chodidiel. Postavte sa proti stene a ruky položte rovno na stenu. Lakte by mali byť rovné a ruky by mali byť v rovnakej výške ako plecia. Položte pravú nohu pred ľavú nohu a ohnite obe kolená. Nakloňte sa k stene a ohnite lakte. Ľavú pätu udržujte pevne na podlahe. Mali by ste cítiť úsek v ľavom tele. Ak chcete natiahnuť pravú časť chodidla, zmeňte polohu nôh.

Výhody cvičenia Soleus

Pretože vaše chodidlo sa skladá hlavne z svalových vlákien s pomalým zášklbom, posilňovanie svalov zvyšuje vašu vytrvalosť pri chôdzi, behu a jazde na bicykli. Posilnenie a napnutie chodidla môže tiež pomôcť predchádzať holennej dlahe a zraneniam členka.