Recenzia

Rýchlosť a sklon bežiaceho pásu a vplyv na spaľovanie kalórií


Zvyšujete počet kalórií, ktoré spálite pri chôdzi alebo behu na bežiacom páse, ak zvýšite rýchlosť a / alebo zvýšite sklon povrchu stroja. V skutočnosti beží rýchlo a beží do kopca sú dve z najlepších cvičení na spaľovanie kalórií a chudnutie. Kombinácia týchto dvoch cvičení pri cvičení na bežiacom páse má obrovský vplyv na spaľovanie kalórií. Beh do kopca je však také ťažké cvičenie, že pred začatím cvičebného programu by ste mali urobiť predbežné opatrenia.

Snaha

Kalórie spálené pri cvičení závisí od úsilia. Intenzívnejšie cvičenia zvyšujú srdcový rytmus. Keď vaše srdce bije rýchlejšie, do svalov sa čerpá viac kyslíka. Väčšie množstvo kyslíka spôsobuje, že vaše telo spaľuje viac kalórií počas cvičenia. Intenzívne cvičenie vyžaduje srdcový rytmus 70 až 89 percent maximálneho srdcového rytmu - 220 úderov srdca za minútu mínus vek. Ľahké cvičenie vyžaduje srdcový rytmus 35 až 54 percent maximálneho srdcového rytmu. 190-libra osoba spaľuje 863 kalórií za hodinu na bicykli energicky, ale iba 518 kalórií za hodinu na bicykli ľahko, podľa Wisconsin ministerstva zdravotníctva a rodiny služieb. Jedna libra sa rovná 3 500 kalóriám. Graf tiež odhaduje, že energickí cyklisti jazdia na bicykli rýchlosťou 14 až 15,9 mph, zatiaľ čo ľahkí cyklisti jazdia na bicykli 10 až 11,9 mph.

Chôdza na bežeckom páse

Cvičenia na bežiacom páse simulujú chôdzu, beh a pálenie na približne rovnaký počet kalórií. Podľa informačného bulletinu „Discovery Health”“ osoba s hmotnosťou 150 libier, ktorá kráča po ploche bežiaceho pásu, spaľuje 170 kalórií za hodinu pri rýchlosti 2 mph a 272 kalórií za hodinu pri rýchlosti 4 mph. 200 libier bude spaľovať 226 kalórií za hodinu pri rýchlosti 2 mph a 362 kalórií za hodinu pri rýchlosti 4 mph. Chôdza do kopca vyžaduje viac úsilia a spaľuje viac kalórií. 200 kilogramová osoba, ktorá chodí 4 km / h po dobu jednej hodiny, spálí 608 kalórií, keď je bežecký pás nastavený na 5% sklon, 862 kalórií na 10% sklon a 1 106 kalórií na 15% sklon.

Beží na bežiacom páse

Jazda do kopca na bežiacom páse po dobu jednej hodiny je taká náročná, že by mohlo byť vhodnejšie tridsaťminútové cvičenie. Osoba s hmotnosťou 150 libier, ktorá behá 30 minút na rovnom povrchu bežiaceho pásu, spaľuje 344 kalórií s rýchlosťou 6 mph, 449 kalórií s rýchlosťou 8 mph a 551 kalórií s rýchlosťou 10 mph. 200 kilogramová osoba, ktorá beží 30 minút, spáli 458 kalórií s rýchlosťou 6 mph, 599 kalórií s rýchlosťou 8 mph a 735 kalórií s rýchlosťou 10 mph. 200-libra osoba, ktorá beží 8 mph po dobu 30 minút bude spáliť 721 kalórií, keď je bežecký pás na 5 percent sklon, 844 kalórií, keď sklon je na 10 percent a 971 kalórií, keď je na 15 percent.

Odporúčania

Cvičiaci odborník Dr. Kenneth Cooper nalieha na predtým sedavé osoby, ktoré majú najmenej 40 rokov, aby v lekárskej kancelárii vykonali maximálny výkon záťažového testu na bežiacom páse pred začatím namáhavého programu cvičenia. Odporúčania Cooper pre ľudí, ktorí intenzívne cvičia, zahŕňajú roztiahnutie tri až päť minút pred cvičením. Ako vhodné naťahovacie cviky cituje pomalý dotyk prsta a ohýba trup zo strany s rukami natiahnutými nad hlavou. Po skončení cvičenia by ste sa mali pohybovať najmenej päť minút, pretože náhle zastavenie môže udržať príliš veľa krvi zhromaždenej pod pásom a podľa Coopera zvýšiť vaše šance na infarkt alebo mozgovú príhodu.

Zdroje