Recenzia

Ako urobiť Split pre mužov


Aj keď sú rozkoly často spájané s atlétkami a športy, športovci ich tiež používajú. Zvážte potrebnú flexibilitu, aby ste boli úspešným bojovníkom bojových umení, gymnastkou alebo brankárom hokeja. Zatiaľ čo ženy majú tendenciu byť flexibilnejšie ako muži, je to zvyčajne preto, že vo svojich tréningoch zahŕňajú pravidelné naťahovanie. Vďaka dôslednému rozťahovaniu, nácviku a trochu trpezlivosti sa muži môžu naučiť zvládnuť rozkoly rovnako ľahko ako ženy.

Krok 1

Natiahnite svoje flexory bedra najmenej päť dní každý týždeň. Vychádzajúc z polohy na kolenách na oboch kolenách urobte obrovský krok vpred pravou nohou tak, aby vaše koleno bolo mierne za členkom. Zvýšte priehyb v prednom kolene, keď tlačíte boky dopredu. Držte tento úsek po dobu 20 až 30 sekúnd na každej strane.

Krok 2

Narovnajte prednú nohu od posledného úseku kyčelného ohybu zatlačením bokov dozadu a položením rúk na stehno. Dajte ruky na zem a nakláňajte sa dopredu s hornou časťou tela, pretože získate väčšiu flexibilitu. Držte tento úsek po dobu 20 až 30 sekúnd na každej strane.

Krok 3

Zopakujte svoj flexor bedra a úseky hamstringov na každej strane najmenej päťkrát po celý deň. Začleňte naťahovanie do tréningu najmenej päť dní v týždni, aby ste získali a udržali flexibilitu potrebnú na vykonanie rozdelenia.

Krok 4

Cvičte rozdeľovanie po vašich úsekoch každý deň. Pravou nohou vpred v polohe na koleno narovnajte nohu tak, že sa posúva dopredu, až kým sa vaše ruky nedostanú na zem. Keď sa pohybujete bližšie k zemi, opierajte sa o ruky pomocou chrbta. Držte túto polohu po dobu 30 sekúnd na každej strane.

Krok 5

Buďte trpezliví a dôslední. S dôsledným rozťahovaním a praxou zlepšíte svoju flexibilitu a stanete sa zdatnejšími v delení.