Recenzia

Ako urobiť split skok v roztlieskavačky


Pri roztlieskavaní je možno najbežnejším skokom, ktorý vykonávate, dotyk prsta, ktorý sa niekedy nazýva aj skok po častiach alebo skok do výšky. Aj keď nemusíte byť schopní urobiť celé rozkročené medzery, aby ste mohli urobiť skok, určite to neublíži. Čím flexibilnejšie sú vaše boky, tým väčšie je rozdelenie a dramatickejší skok bude vyzerať.

Krok 1

Zahrejte si svaly joggingom, jazdou na bicykli alebo iným aeróbnym cvičením počas 5 až 10 minút. Aby ste mohli urobiť rozskok bez toho, aby ste ťahali sval alebo väz, budete sa musieť uistiť, že ste správne zahriatí.

Krok 2

Napnite svaly pomocou dynamických strečingových cvičení, ktoré napodobňujú rozdelený skok. Vykopnite každú nohu dozadu a potom vpred, aby ste natiahli flexory bedra, a potom kopnite nohu nahor a do strany, v tradičnom roztleskávacom vysokom kopu. Podľa štúdie uverejnenej v „The Sport Journal“ je dynamické rozťahovanie tohto druhu lepšie ako statické rozťahovanie, pretože vás nielen pripravuje na predbežné cvičenie, ale tiež môže zlepšiť celkovú flexibilitu. Preto nezabudnite do všetkých režimov naťahovania zahrnúť dynamické úseky.

Krok 3

Postavte sa s nohami o vzdialenosť bokov od seba. Vaše ruky by mali byť po bokoch, mierne smerom von od bokov, s rukami v päste.

Krok 4

Zdvihnite ruky nahor, keď sa zdvihnete na prsty na nohách.

Krok 5

Prekrížte ruky pred vaším telom a potom ich silou prudko otočte smerom hore do písmena „V“. Keď vyklopíte ruky nahor, explodujte s nohami smerom nahor, najskôr ich posúvajte nahor a potom von do rozkročeného rozštiepenia tesne pred tým, ako sa dostanete na vrchol svojho skoku. Otočte svoje boky dozadu a vytvorte väčší rozsah pohybu v bokoch, a tým vytvorte širšie rozdelenie. Vaše prsty by mali byť nasmerované. Natiahnite sa k nohám rukami v čepeli alebo päste, ale odolajte nutkaniu ohýbať nohy.

Krok 6

Po dosiahnutí vrcholu svojho skoku zaskočte nohy k sebe a idete späť dolu. Pohybujte rukami nadol smerom k bokom, čím vám poskytuje väčšiu stabilitu tým, že tlačí vašu hybnosť smerom nadol k zemi.

Krok 7

Pri pristávaní ohýbajte kolená a po dokončení pristátia vyskočte do stojacej polohy s rukami na bokoch.

Tip

  • Ak ste nikdy predtým nedokončili skok, spolupracujte s nadšeným trénerom alebo iným odborníkom, aby ste zabezpečili, že skok robíte bezpečne a efektívne.