Recenzia

Ako pozorovať v rumunskom mŕtvom ťahu

Ako pozorovať v rumunskom mŕtvom ťahu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rumunský deadlift je skvelé cvičenie pre vaše ohyby bedier a hamstringy, ale ak sa to urobí nesprávne, môže to spôsobiť zmätok na spodnej časti chrbta. Ako pozorovateľ poskytujete bezpečnosť a povzbudenie a zároveň pomáhate pretekárovi udržiavať správnu formu. Aj keď nedržíte tyč na mŕtvom ťahu - ak má zdvíhač ťažkosti, môže jednoducho znížiť hmotnosť na podlahu - môžete mu pomôcť dosiahnuť maximálny výkon.

Krok 1

Zdvíhaciu oblasť udržujte čistú a bez zvyškov. Zdvíhač by mal mať čisté miesto, kde môže klesnúť na váhe bez obáv z nárazu do telocvični, činky alebo ľudskej nohy.

Krok 2

Vyhnite sa uchopeniu tyčky, aj keď sa zdá, že zdvíhač je blízko k poruche. Ak stratí kontrolu, môže jednoducho znížiť hmotnosť, čo je oveľa bezpečnejšie pre zdvíhacie zariadenie aj pre pozorovateľa.

Krok 3

Komunikujte so zdvihákom a získajte jasný obraz o tom, čo od vás ako pozorovateľa očakáva. Uistite sa, že ste obaja na tej istej stránke, pokiaľ ide o počet opakovaní, varovné signály a pomoc s technikou.

Krok 4

Pomôžte zdvihákovi udržiavať správny tvar položením jednej ruky na jeho spodnú časť chrbta. Predtým, ako sa o to pokúsite, získate povolenie od zdvíhacieho zariadenia. Je dôležité, aby dolná časť chrbta počas mŕtveho ťahu zostala klenutá, nie zaoblená. Ruku pevne pritlačte k chrbtu, aby sa chrbát nezaokrúhlil, čo môže viesť k zraneniu chrbta.

Tip

  • Ďalšou voliteľnou technikou špinenia mŕtveho ťahu je držať jednu ruku položenú na jej spodnej časti chrbta a druhé predlaktie pritláčať k hrudi zdviháka tesne pod plecia. To zaisťuje, že zdvíhač udržiava hrudník skôr ako „zasunutý“, čo klade príliš veľký dôraz na väzivo hornej chrbtice a môže spôsobiť zranenie.Komentáre:

  1. Kildaire

    Myslím, že sa o tom už diskutovalo, použite vyhľadávanie na fóre.

  2. Gannon

    I think, that you are not right. I am assured. Let's discuss. Write to me in PM, we will talk.

  3. Nikok

    Nie je mi to jasné.Napíšte správu