Recenzia

Squat Vs. stolička Squat


Štandardný drep a stolička majú rovnaké podobnosti ako rozdiely. Pracujú s rovnakými svalovými skupinami - štvorhlavými svalmi, hamstringmi a gluteami - a vykonávajú sa rovnakou základnou technikou. Rozlišovacím znakom medzi týmito dvoma cvičeniami nôh sú bezpečnostné výhody sedačky pre stoličky.

Poprava

Postavte sa tak, aby vaše chodidlá boli od seba vzdialené asi od bokov, prsty smerom dopredu a ruky uvoľnené po bokoch. Zapojte svoje brušné svaly a počas celého pohybu sa pozerajte priamo vpred. Nadýchnite sa, potlačte boky dozadu a ohnite kolená tak, aby klesli do drepu. Udržujte svoju váhu na pätách. Keď sú vaše stehná približne rovnobežné s podlahou, vydýchnite, pretlačte cez päty a roztiahnite kolená a boky, aby ste sa vrátili do východiskovej polohy. Ak chcete dosiahnuť lepšiu rovnováhu, zdvihnite ruky dopredu, keď klesáte do drepu.

Rovnakým spôsobom vykonajte squat stoličky, ale stoličku položte za nohy. Prestaňte zostupovať skôr, ako sa vaše klzáky dostanú do kontaktu so sedadlom stoličky.

Výhody

Cvičenie squat stoličky má zabudovanú bezpečnostnú funkciu. Ak stratíte rovnováhu alebo sa nemôžete postaviť z drepu, môžete si sadnúť na stoličku. Tým sa minimalizuje riziko pádu a zranenia. Stoličky sú užitočné pre začiatočníkov, tých, ktorí sa učia vhodnú techniku ​​pre squatting a pre tých, ktorí majú podmienky, ktoré môžu ovplyvniť rovnováhu alebo koordináciu.

Technika

Stolička squat je vynikajúcim nástrojom na učenie správnej techniky drepovania. Použitie stoličky vás naučí „sedieť v drepe“, ktorý sa nazýva technika bedrového kĺbu. Podľa článku vydaného v Národnom združení pre pevnosť a kondicionovanie v decembri 2009, časopisu „Sila a kondicionovanie“, sedenie pri cvičení v drepe znižuje neprimeraný tlak na kolená a pomáha udržiavať chrbticu v neutrálnej polohe.

Dôležité informácie

Začnite s telesnou hmotnosťou ako odpor pre štandardný drep a stoličky. Keď sa stanete silnejším, pridajte väčší odpor štandardnému drepu pridržaním činiek alebo činky. Aj keď ľahký odpor sa dá pridať na zvýšenie obtiažnosti drepového kresla, ak ste dostatočne pohodlní na použitie stredného až ťažkého odporu pri drepovom cvičení, môžete pohyb vykonať bez kresla. Drevené stoličky nie sú vhodné pre skúsených zdvihov, ktorí potrebujú na zvýšenie svalovej hmotnosti cvičiť.