Recenzia

Robí vám drep s váhami silnejší výkon?


Popri bench presse a mŕtvom ťahu slúžia drepové činky ako jedno z hlavných cvičení silového tréningu a kulturistiky. Aj keď je ľahké akceptovať skutočnosť, že squatting s váhami vás skutočne posilní, tí, ktorí začínajú na silový tréning, môžu byť zvedaví, prečo. Našťastie veľa zdravotníckych odborníkov zazvoní presne to, čo zmes, kontrolovaný pohyb váženého drepu - ktorý pôsobí na svaly od nôh hore a vyžaduje si intenzívnu stabilizáciu jadra - robí pre celkovú silu.

Mechanické a svalové výhody

Aplikácia sily krútiaceho momentu, ktorá sa vyskytuje počas vážených drepov, spôsobuje, že sa svaly prispôsobujú záťaži, čo zase spôsobuje prestavbu tkaniva a zvýšenie sily. Článok z roku 2005 v „Sports Medicine“ uvádza, že všeobecné aktivity zamerané na silový tréning, vrátane drepov, zvyšujú produkciu rastových hormónov a hladín testosterónu, ktoré podporujú rast svalov. Certifikovaný špecialista na silu a kondicionovanie Jeff Volek poznamenáva, že drepy ponúkajú celkový zisk svalov a síl ako iné cvičenia.

Zacielené svaly

Celotelové cvičenie ponúkané váženými drepmi pomáha posilňovať štvorhlavý sval, gluteus maximus, konečník a priečny brušný sval, hamstringy, aduktory, soleus a gastrocnemius. Na rozdiel od cvičení, ako je lisovanie nôh, vážené drepy sa spoliehajú na zdvíhaciu rovnováhu a prenášajú pozemnú silu na budovanie svalov nôh. Toto cvičenie tiež posilňuje svaly dolnej časti chrbta - napríklad erektorové špenáty, intertransversarii, interspinály, multifidus a quadratus lumborum - keď ich používate na udržanie pevného trupu počas výťahu.

Kĺbová sila

Rovnako ako svaly získavajú silu v dôsledku sily krútiaceho momentu váženého odporu, aj kíby sa prejavujú zvýšenou tesnosťou. V porovnaní s tými, ktorí sa nezdvihnú, sa zistilo, že tí, ktorí dřepú, majú užšie kolenné kĺby, podľa článku z roku 1991 v časopise „National Strength and Condition Condition Journal“. Posilnenie kĺbov poskytované váženými drepmi vám pomôže udržať mobilitu, aj keď vek, našli ste štúdium na Ball State University.

Dôležité informácie

Začiatkom 60. rokov sa drepy začali dostávať do paľby ako možná príčina rotačného a ligamentového namáhania kolena. Národná asociácia sily a kondicionovania tvrdí, že za nesprávny tvar alebo nadmerný tréning je vina, pričom si všíma, že správne drepy - tie, ktoré sa vykonávajú riadením pohybu boky a udržiavaním trupu vo zvislej polohe, keď spúšťate zadnú časť tela, ako keby sedeli na stoličke - • Nielen bezpečné, ale môžu byť výrazným odstrašujúcim prostriedkom pre zranenia kolena. • Na druhej strane, štúdia z roku 2011 z centra Nebraska Spine Center tvrdí, že dokonca aj správne vykonané drepy s hmotnosťou môžu vytvárať stresové zlomeniny v zadnej bedrovej oblasti chrbtice.

Zdroje