Recenzia

Je schodisko lezenie dobré cvičenie pre boky?

Je schodisko lezenie dobré cvičenie pre boky?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stúpanie po schodoch ponúka pohodlný a efektívny spôsob cvičenia bokov. Prieskum, ktorý uskutočnila Americká rada pre odborníkov na fitnes s certifikátom Cvičenie, hodnotil schodové lezenie ako jedno z piatich najlepších cvičení pre svaly dolnej časti tela. Táto kroková akcia nielenže pôsobí na boky, ale zameriava sa aj na zadok, štvorhlavý sval, hamstringy a teľatá.

Posilnenie

Schodiskové lezenie posilňuje a tónuje svaly, ktoré ovládajú pohyb vašich bedier. Medzi ne patrí glutes, unesco, adductors a hip flexors. Vaši únoscovia na hornej a bočnej strane stehien pôsobia s vašim gluteus medius a gluteus minimus tak, aby pohybovali stehnami smerom von, a vaši adduktori v hornej časti vnútorného stehna pôsobia s vašim gluteus maximus, aby pohybovali nohami smerom dovnútra. Vaše bedrové flexory v hornej a prednej časti stehien posúvajú stehná a hornú časť panvy dopredu. Schody do schodov pomáhajú posilňovať kosti bedier a nôh a podľa MayoClinic.com môžu pomôcť predchádzať strate kostí a osteoporóze.

Kardiovaskulárne

Stúpanie po schodoch má výhody, ktoré siahajú za boky. Tento druh cvičenia zvyšuje vaše srdce a rýchlosť dýchania, zlepšuje kardiovaskulárnu kondíciu, spaľuje kalórie a pomáha pri chudnutí. 205-libra osoba beh hore po schodoch za hodinu spaľuje takmer 1400 kalórií. Richard Cotton, hlavný fyzioterapeut ACE, zdôrazňuje, že je dôležité kombinovať kardiovaskulárne cvičenie, ako je lezenie po schodoch a posilňovacie cviky, aby sa zmenil tvar a vzhľad vášho tela.

Protokol

Posilňujte a cvičte boky tak, že sa vyhnete výťahom pri každodenných činnostiach. Ak je to možné, schody používajte pri práci av nákupnom stredisku. Do cvičebného programu začleňte aspoň raz týždenne horolezce alebo bežecké pásy. Začnite jemnou rutinou chôdze po bieliacich zariadeniach po dobu 10 až 15 minút. Keď ste fiternejší a silnejší, zvýšte svoju intenzitu behom; až do 30 minút alebo viac.

Vybavenie telocvične

Alternatívne môžete radšej použiť kardiovaskulárne telocvičné vybavenie, ako je schodový horolezec alebo stupňový mlyn. Pri používaní horolezca na schody používajte správnu techniku, aby ste si zaistili dôkladné opracovanie bokov. Vyhnite sa opieraniu o opierky rúk a udržujte svoju váhu na nohách. Zatlačte na pedále nohami a nie guľôčky nôh. Zastavte tesne pred tým, ako narazíte na podlahu, a zdvihnite kolená tak vysoko, ako je to možné, keď vraciate pedále smerom hore.