Recenzia

Ako začať behať na chudnutí


Ak chcete schudnúť, začatie joggingu vám pomôže spáliť kalórie a zložiť libry. Koľko kalórií spálite, záleží na vašej aktuálnej hmotnosti a na rýchlosti joggingu. Osoba s hmotnosťou 140 libier spáli pri behu po dobu 30 minút približne 233 kalórií. Okrem podpory chudnutia jogging zlepšuje kardiovaskulárne zdravie a môže zlepšovať náladu.

Krok 1

Pred začatím joggingového režimu sa porozprávajte so svojím lekárom, najmä ak ste už nejaký čas neboli fyzicky aktívni. Osobitne dôležité je navštíviť svojho lekára skôr, ako začnete jogging, ak máte akékoľvek problémy s kolenami alebo iné zdravotné problémy, ktoré by mohli joggingom ovplyvniť.

Krok 2

Kúpte si dobrú obuv určenú na beh. „Fitness“ varuje pred nákupom vychádzkovej, tenisovej alebo bežeckej obuvi namiesto bežeckej obuvi a navrhuje, aby ste si svoju bežeckú obuv nechali v špecializovanom obchode, kde zamestnanci zhodnotia spôsob, akým bežíte, aby odporučili najlepšiu obuv pre vaše potreby.

Krok 3

Každú reláciu joggingu začnite s 5 až 10 minútami zahrievacích úsekov, aby ste uvoľnili svaly a pomohli predchádzať zraneniam, ako to odporúčajú nemocnice a kliniky University of Iowa.

Krok 4

Začnite behaním na krátku dobu. „Fitness“ navrhuje začať s behom 20 minút joggingu, ale môžete začať behaním kratších období, ak sa vám 20 minút na prvý pohľad zdá príliš veľa. Môžete behať niekoľko minút, potom chodiť niekoľko minút, striedať jogging a chôdzu, kým si nevytvoríte väčšiu výdrž.

Krok 5

Predĺžte si výdrž pri predĺžení vytrvalosti. Môžete tiež zvýšiť svoju rýchlosť pri rozvíjaní sily.

Tip

  • Ak chcete schudnúť, dodržiavajte zdravú stravu a začnite joggingový program. Ak potrebujete pomoc pri plánovaní zdravej výživy, porozprávajte sa so svojím lekárom alebo registrovaným dietetikom.
  • Nemocnice a kliniky univerzity v Iowe navrhujú jogging na trávnatom povrchu, aby sa znížil dopad na vaše kĺby.

Zdroje