Recenzia

Ako napariť kurča na zdravé stravovanie


Vykostené kuracie prsia bez kože neobsahujú kalórie a tuky. Má tiež vysoký obsah bielkovín, ktorý vám pomáha budovať svalovú hmotu. Hoci je kuracie mäso výživné, jeho zdravotné prínosy môžete sabotovať pomocou nezdravej metódy prípravy, ako je vyprážanie. Dusenie kurčaťa vám umožňuje variť ho bez pridávania akýchkoľvek ďalších tukov alebo kalórií. Pretože naparovanie varí jedlo rýchlo, ušetrí vám to aj čas.

Krok 1

Z kurčaťa odstráňte všetku kožu, chrupavky alebo kosť. Mäso nakrájajte na menšie kúsky, aby ste urýchlili proces varenia.

Krok 2

Do hrnca naparovača pridajte vodu alebo vývar. Kvapalina by nemala dosiahnuť úroveň parného koša.

Krok 3

Priveďte pažbu alebo vodu do varu a potom vložte kurča do koša.

Krok 4

Vložte kôš do hrnca a prikryte ho.

Krok 5

Varte, kým teplomer na mäso neprečíta 165 stupňov Fahrenheita po vložení do najhrubšej časti mäsa.

Tip

  • Počas varenia pridajte do vody plátky pomaranča alebo bylinky, aby ste v prípade potreby vytvorili príjemnú paru.
  • Kuracie mäso pred parením marinujte, aby do mäsa pridala arómu. Vložte niekoľko čajových lyžičiek oleja, ako je sezamový olej, ktorý má v sebe zdravé srdcové nenasýtené tuky, do misy alebo do guličiek. Pridajte do oleja pár vetvičiek aromatickej byliny, ako je tymián alebo rozmarín. Namočte kura do marinády v chladničke najmenej jednu hodinu.
  • Podávajte svoje dusené kurča so zdravou stranou, ako napríklad cuketa vyprážaná v rúre, grilovaná zelenina, hnedá ryža alebo šalát.