Recenzia

Sú steppery dobré pre kolená?


Steppery budujú svaly na nohách a gluteách, spaľujú kalórie a poskytujú vám kardiovaskulárne cvičenie. Sú považované za alternatívu behu s nízkym dosahom, ktorá ich robí príťažlivými pre ľudí, ktorí sa zaoberajú zraneniami nôh. Pokiaľ nemáte artritídu alebo iné zdravotné ťažkosti postihujúce kolená, nemal by existovať dôvod, prečo by mal byť steper škodlivý, pokiaľ použijete dobrú techniku ​​a postupujte opatrne.

Steppery

Steppers simuluje pohyb lezeckých schodov. Majú dve platformy alebo pedále, na ktoré umiestnite každú nohu. Keď posuniete svoju telesnú hmotnosť na jednu nohu, aby ste stlačili pedál, druhý pedál stúpa. Toto dáva pocit stúpania po schodoch, aj keď nemusíte zdvíhať nohy; môžu zostať na pedáli po celú dobu, alebo iba pri pätách stúpajúcich a klesajúcich. Väčšina strojov vám umožňuje meniť úroveň odporu pri stlačení pedálu.

Stepper Výhody

Lezecký pohyb steppera posilňuje vaše základné svaly, keď stabilizujete svoje telo. Používanie veľkých svalových skupín rytmickým spôsobom vám pomôže stratiť tuk a zvýšiť celkovú kondíciu. Pri krokovaní po dobu 30 minút spálite 180 kalórií pre 125 libier a 266 kalórií pre 185 libier. Pomáha znižovať vysoký krvný tlak, posilňovať srdce a znižovať riziko vzniku cukrovky 2. typu.

Problémy s kolenami

Koleno je najväčší kĺb v ľudskom tele, vďaka ktorému je náchylné na zranenia mäkkých tkanív, ktoré kĺb obklopujú. Rany na koleno alebo krútenie kolena môžu spôsobiť bolesť a zranenie mäkkého tkaniva a kolena. Ak máte zranenie kolena, je najlepšie znížiť odpor steppera. Stále budete budovať silu vo svaloch podporujúcich kĺb. Chráňte svoje kolená tak, že nedovolíte, aby sa vaše ohnuté kolená prechádzali okolo vašich prstov, pretože to zvyšuje tlak na koleno.

Dôležité informácie

Pri používaní krokového stroja je dôležité zachovať správny tvar. Postavte sa priamo dozadu a nepoužívajte vodiace koľajnice ako oporu. Ak máte artritídu v kolenách alebo degeneratívne problémy s kĺbmi, nemusí byť steper tou najlepšou formou cvičenia a činnosti, ako je napríklad vodný aerobik, vám môžu lepšie poslúžiť. Ak počas cvičenia pociťujete bolesť na jednom alebo oboch kolenách, mali by ste stroj prestať používať. Ak bolesť pretrváva, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Zdroje