Recenzia

Spaľujú kalórie izometrické cvičenia žalúdka?


Aj keď by ste sa nemali spoliehať iba na izometrické cvičenia žalúdka, ktoré vám pomôžu schudnúť, aktivita vám môže pomôcť spáliť pár kalórií navyše. Na výrazné spaľovanie kalórií však musíte vykonať aj kardiovaskulárne cvičenie. Ak sa snažíte zoštíhliť, nezabudnite na stravu - dokonca aj pri cvičení je väčšia pravdepodobnosť, že spaľujete telesný tuk, keď redukujete veľkosť porcií a vyberiete chudé, prírodné potraviny pred mastnými hamburgermi a zemiakovými lupienkami.

O izometrických cvičeniach

Zakaždým, keď si stiahnete svaly bez ohýbania kĺbov, vykonávate izometrické cvičenie. To zahŕňa jednoduchý úkon, ktorým sa ťahajú vaše brušné svaly dovnútra, ktoré môžete vykonať sedením pri stole alebo pri čakaní v rade v obchode. Izometriká nie sú účinné pri budovaní svalového tkaniva; to si vyžaduje izotonické cvičenia na odpor, ako napríklad vzpieranie, sedenie a drepy, ktoré zahŕňajú pohyb kĺbu. Podľa MayoClinic.com však izometrické pohyby môžu pomôcť zabrániť atrofii, ku ktorej dochádza pri nečinnosti. Pretože izometrické cvičenia spôsobujú zvýšenie krvného tlaku, nemusia byť bezpečné, ak máte akékoľvek kardiovaskulárne stavy.

Izometrické cvičenie a kalórie

Presný počet kalórií spálených počas cvikov izometrického žalúdka sa líši v závislosti od vašej intenzity a trvania. Počas porovnania priemernej telesnej hmotnosti, porovnateľnej aktivity, však 155 kilogramová osoba spaľuje asi 165 kalórií za 30 minút. Ak ste opakovali kontrakcie žalúdka po dobu troch minút - čo si vyžaduje pomerne vysokú úroveň telesnej kondície - pravdepodobne by ste pri tejto hmotnosti spálili asi 16,5 kalórií.

Kalórie na chudnutie

Ak chcete dať perspektívu izometrického cvičenia, musíte spáliť 3 500 kalórií viac, ako konzumujete, aby ste stratili 1 libru telesného tuku. Ak sú všetky ostatné veci rovnaké, môže to trvať mesiace alebo dlhšie, kým sa to dosiahne iba vykonaním kontrakcií žalúdka. Pre čo najefektívnejšie spaľovanie kalórií sa zúčastnite na kardio cvičeniach, ako je jogging, ktorý spaľuje 300 kalórií za 30 minút pre osobu s hmotnosťou 155 libier a vysokovýkonný krokový aerobik, ktorý spaľuje 370 kalórií za 30 minút pri tejto hmotnosti.

Izometrické odporúčania pre cvičenie

Môžu mať obmedzené výhody, ale izometrické cvičenia môžu byť užitočné pre ľudí, ktorí sú zranení, zdravotne postihnutí alebo inak neschopní vykonávať cvičenia pre jednu alebo viac svalových skupín. Americká rada pre cvičenie okrem toho odporúča vykonávať malé činnosti, ako je izometria, aby sa počas dňa zvýšilo spaľovanie kalórií, najmä ak väčšinu času sedíte. Medzi ďalšie možnosti patrí skôr miesto na státie, ako sedenie a radenie pozícií pri stole.