Recenzia

Ak prestanete používať bežecký pás, váš žalúdok bude tučný?


Cvičte na bežiacom páse takmer každý deň celé roky, ale po niekoľkých mesiacoch od zastavenia si môžete všimnúť, že pás vašich nohavíc je trochu pohodlnejší. Ak ste zásadne nezmenili stravu, prírastok tuku, ktorý zažívate, je pravdepodobne dôsledkom kalórií, ktoré už nespaľujete od zastavenia tréningu na bežiacom páse. Nahradením cvičenia na bežiacom páse inými cvičeniami alebo úpravou stravovania je možné vyhnúť sa týmto ziskom.

Spálené kalórie na bežeckom páse

Či už robíte dlhé, pomalé prechádzky alebo intenzívne joggingy, bežecký pás je ideálny kus cvičebného vybavenia, ktoré vám pomôže spáliť kalórie, aby sa udržali v kondícii. Čím ťažšie cvičíte, tým viac kalórií spálite. Harvard Medical School poznamenáva, že osoba s hmotnosťou 155 libier spáli 200 kalórií za 30 minút chôdze rýchlosťou 5 míľ / h, 355 kalórií za 30 minút joggingu pri 5 míľ / h a 444 kalórií za 30 minút joggingu pri 6 míľ / h. Vaše individuálne spaľovanie kalórií sa bude líšiť, ale vo všeobecnosti ľahší človek spáli menej kalórií a ťažší človek spáli viac.

Deficit kalórií

Pravidelné cvičenie na bežiacom páse vám pomôže vytvoriť deficit kalórií, ktorý vedie k chudnutiu. Deficit kalórií je, keď vaše telo spaľuje viac kalórií, ako spotrebuje pri jedle a pití. Ak chudnutie nie je vaším cieľom, konzumácia približne rovnakého množstva kalórií, ktoré spálite, vám umožní udržať si váhu. Keď znížite množstvo kalórií, ktoré spaľujete a nezaoberáte sa spotrebou kalórií, pravdepodobne dôjde k strate hmotnosti.

Iné cvičenia

Ak ste sa rozhodli prestať používať bežecký pás, ale máte obavy z balenia na librách, efektívnym riešením je prijať jeden alebo viac druhov cvičenia, aby ste nahradili kalórie, ktoré ste na bežiacom páse spálili. Cvičenia, ktoré si môžete vybrať, sú prakticky nekonečné a siahajú od jednoduchých samostatných tréningov, ako je skákanie cez švihadlo, až po športy, ako je basketbal a súťažné cvičenia, ako sú box a bojové umenia.

Diétne zmeny

Aj keď pravidelné cvičenie je dôležité pre vaše zdravie, môžete zabrániť strate tuku starostlivým sledovaním stravy, keď ste prestali používať bežiaci pás. Ak ste na bežiacom páse každý deň spálili asi 500 kalórií, skúste znížiť spotrebu kalórií o 500 kalórií, aby sa vaše telo udržiavalo v rovnováhe. Správy Centra pre politiku výživy a propagácie, keď budete aktívny, budete často musieť spotrebovať viac kalórií. Po aktivácii nebudete musieť spotrebovávať takmer toľko kalórií.

Zdroje