Recenzia

Ako posilniť vaše kĺby


Vaše kĺby sú malé kĺby v prstoch, ktoré vám umožňujú uchopiť a držať predmety. Slabé a bolestivé kĺby sú časté u ľudí s artritídou, degeneratívnym a chronickým ochorením kĺbov. Bolesť a zápal, ako aj opuch okolo kĺbov môžu vážne narušiť vašu schopnosť vykonávať úlohy, ktoré si vyžadujú jemné motorické zručnosti. Ručné cvičenia môžu posilňovať vaše kĺby odstránením bolesti a väčšou oporou vašich svalov rúk.

Krok 1

Posilnite priľnavosť záťažovou loptou, zariadením o veľkosti tenisového lopty. Držte pevnú, ale rozkvitnutú guľu v dlani a okolo nej urobte päsť. Stlačiť čo najviac bez bolesti. Pred uvoľnením držte polohu niekoľko sekúnd. Napínanie a uvoľňovanie vašej ruky posilňuje vaše svaly, aby podporovali a dodávali vašim kĺbom väčšiu silu. Vykonajte až 10 opakovaní alebo vykonávajte tieto cvičenia po celý deň podľa potreby, aby ste znížili stres a zmiernili bolesť kolena.

Krok 2

Ohýbajte kolená, aby ste udržali rozsah pohybu v kĺboch ​​prstov. Podľa "Harvard Health Newsletters", strečing na zlepšenie rozsahu pohybu dáva vašim kĺbom väčšiu silu, vytrvalosť a silu. Držte ruku nahor, dlaňou smerom von, s rovnými prstami. Prvé dve kĺby prstov ohnite nadol tak, aby sa špičky prstov dotýkali hornej časti dlane. Držte polohu niekoľko sekúnd a potom narovnajte prsty. Ohyb kolena zopakujte niekoľkokrát s každou rukou.

Krok 3

Vykonajte cviky stabilizácie palca. Tento úsek zlepšuje priľnavosť, čo je hlavné použitie pre vaše kĺby. Začnite rukou vo vzpriamenej polohe s prstami. Prstami a palcom vytvorte písmeno C. Pred návratom do zvislej polohy podržte dve sekundy. S každou rukou dokončite až 10 opakovaní.

Krok 4

Zvýšte silu a rozsah pohybu vo veľkom palcovom kĺbe. Tento kĺb na spodku palca sa neustále používa, keď držíte predmety. Natiahnite a posilnite pomocou prstov. Držte prsty rovno, natiahnite palec, až kým sa nedotkne vašej dlane najbližšie k vašej malíčku. Tento úsek zopakujte 10-krát.

Tip

  • Všetky cvičenia rúk by mali obsahovať pomalé a plynulé pohyby, aby sa zvýšila pružnosť a sila kĺbov. Pohyby by nemali vyvolávať bolesť. Ak vaše kĺby bolia pri cvičeniach s rukami, povedzte to svojmu lekárovi.