Recenzia

Ako posilniť kolená u starších ľudí

Ako posilniť kolená u starších ľudí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Úplné roztiahnutie kolena a státia je nevyhnutné pre starších ľudí, aby mali určitú mieru nezávislosti. Keď však starneme, flexibilita a sila sa zvyčajne strácajú. Vykonávanie určitých cvičení môže pomôcť v boji proti tejto strate a môže predĺžiť možnosť nezávislosti. Silné svaly a pružnosť môžu tiež pomôcť znížiť riziko pádov a zvýšiť rovnováhu u starších ľudí. Posilnenie kolena by nemalo spôsobiť žiadne bolesti a malo by sa robiť pomalým tempom.

Krok 1

Postavte sa priamo nahor a držte sa za operadlo stoličky. Ohnite pravé koleno, keď zdvíhate nohu smerom nahor, ako je to možné. Prineste nohu späť na zem. Opakujte 10 krát. Cvičenie vykonajte znova ľavou nohou.

Krok 2

Posaďte sa na stoličku s nohami rovno na zemi. Narovnajte ľavú nohu a držte ju nad zemou. Nasmerujte prsty na strop a držte ich na mieste po dobu 10 sekúnd. Vráťte nohu do východiskovej polohy. Opakujte 10 krát. Cvičte znova pravou nohou.

Krok 3

Zostaňte sedieť v kresle. Zložte vankúš na polovicu a vložte medzi nohy. Kolená stláčajte päť sekúnd. Uvoľnite svaly. Toto cvičenie zopakujte 10-krát. Relax na pár minút a urobiť ďalšiu sadu 10.

Krok 4

Ľahnite si na posteľ alebo podložku. Posteľnú plachtu umiestnite pozdĺž spodnej časti pravej nohy tak, aby do každej ruky bol jeden koniec plachty. Pravú nohu narovnajte čo najviac a zdvihnite ju zo zeme, mierne potiahnite plachtu rukami, aby ste pomohli zdvihnúť a viesť nohu. Opakujte ešte raz. Zopakujte cvičenie na ľavej nohe.