Info

Je 20 percent telesného tuku dobré alebo zlé?

Je 20 percent telesného tuku dobré alebo zlé?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vypočutie si správy, že máte 20 percent telesného tuku, môže znieť odradzujúco, ale neznepokojujte sa. Aj keď vaše pohlavie hrá dôležitú úlohu pri určovaní ideálneho množstva telesného tuku, podľa percentuálneho podielu telesného tuku 20 vás podľa Americkej rady pre cvičenie neklasifikuje ako obézny.

Pre ženy

Ženy si majú udržiavať vyššie percento telesného tuku ako muži, aby sa zachovali zdravé. Ženy potrebujú ďalšie ukladanie tuku z dôvodu takých faktorov, ako je menštruácia a narodenie dieťaťa. Americká rada pre cvičebné poznámky pre atletické ženy, ktoré majú 20 percent telesného tuku, je ideálna. Ženy by si mali udržiavať hladinu 10 až 13 percent telesného tuku pre základné funkcie. ACE uvádza, že ženy, ktoré majú byť obézne, musia mať telesný tuk minimálne 32 percent.

Pre mužov

Muži nevyžadujú rovnaké množstvo telesného tuku ako ženy, hoci muž, ktorý zistí, že má 20% -ný podiel telesného tuku, by nemal byť vystrašený. ACE poznamenáva, že muži potrebujú na základné funkcie iba 2 až 5 percent tuku a muž s 20 percent telesného tuku je priemerný. U mužov má percento telesného tuku 25% alebo viac za následok diagnostiku obezity.

Spravovanie telesného tuku

Bez ohľadu na pohlavie je udržanie telesného tuku na zdravom percentuálnom základe ideálne. Muž s 20% -ným percentom telesného tuku musí byť o niečo opatrnejší ako žena, pretože muž je len 5% od obezity. University of Pennsylvania odporúča podniknúť tri kroky na reguláciu telesného tuku. Vykonajte silové tréningy najmenej dvakrát týždenne, aby sa vaše telo udržiavalo v dobrej kondícii a svalstve, aby ste sa stravovali zdravou stravou s nízkym obsahom tuku, v ktorej tuk tvorí najviac 30 percent kalorického príjmu a spíte najmenej sedem hodín za noc.

Stanovenie telesného tuku

Aj keď pomocou online kalkulačiek a mobilných aplikácií je možné získať hrubý odhad percentuálneho podielu telesného tuku, bežným spôsobom získania presnejšieho odčítania je test zložením pokožky. V tomto teste váš lekár alebo odborník na výživu používa strmene na natiahnutie tela na zvieranie tela v určených oblastiach vrátane stehien a paží, aby sa určila hodnota. Opakované testy zabezpečujú najpresnejšie odčítanie.

Zdroje