Recenzia

Čo je to namáhavá aktivita?

Čo je to namáhavá aktivita?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Fyzická aktivita pomáha znižovať riziko chronických chorôb a zlepšuje reguláciu hmotnosti. Pravidelné cvičenie môže tiež zlepšiť metabolizmus glukózy, regulovať krvný tlak, zlepšiť prietok krvi a podporovať zdravé hladiny cholesterolu. Dôsledná činnosť zvyšuje tieto výhody a ponúka niekoľko ďalších výhod. Starší dospelí a ľudia s existujúcimi zdravotnými problémami by sa mali pred začatím intenzívneho plánu činnosti opýtať svojho lekára.

Pozadie

Intenzívna aktivita je akákoľvek forma cvičenia, ktorá zvyšuje váš srdcový rytmus na 70 až 85 percent maxima. Na odhad vašej maximálnej srdcovej frekvencie sa používa jednoduchý vzorec - odčítanie vášho veku od čísla 220. Potom vynásobte toto číslo percentom, na ktorom chcete pracovať. Napríklad, ak máte 32 rokov, vaše maximum je 188 úderov za minútu a zapojenie sa do aktivity pri 80 percent svojej maximálnej kapacity vás privádza na 150 úderov za minútu. To by bol váš cieľový srdcový rytmus pre dôslednú činnosť.

Výhody

Fyzická aktivita pri akejkoľvek intenzite poskytuje zdravotné výhody. V porovnaní s miernou aktivitou však dôsledná aktivita vyvoláva prospešnú fyziologickú adaptáciu. Napríklad prísny tréning hmotnosti spúšťa produkciu svalovej hmoty. Trvalý zvýšený srdcový rytmus, ktorý sa dosahuje vytrvalostným tréningom, má kardiovaskulárne prínosy. Srdce sa stáva účinnejšie pri čerpaní krvi cez telo, čo vedie k zníženiu pokojovej srdcovej frekvencie. Intenzívna aktivita tiež zlepšuje kyslíkovú kapacitu vášho tela.

Pokyny

Ak chcete získať výhody, spočiatku sa zamerajte najmenej na 75 minút prísnej činnosti týždenne, v súlade s Fyzickými pokynmi pre Američanov z roku 2008. Pre ďalšie prínosy pre zdravie postupne stúpajte na 300 minút týždenne. To sa rovná jednej hodine prísnej fyzickej aktivity päť dní v týždni. Zapojte sa do činnosti, ktorá zahŕňa všetky hlavné svalové skupiny najmenej dva z týchto dní. Príkladom toho je beh na bežiacom páse.

Dôležité informácie

Je najbezpečnejšie prepracovať sa na náročnú úroveň činnosti, najmä ak ste v oblasti fyzickej aktivity nováčikom. Štartujte pomaly a zvyšujte intenzitu pri budovaní vytrvalosti. Pri intenzívnom cvičení v horúcom počasí buďte opatrní, čo môže spôsobiť prehriatie. Vypite veľké množstvo tekutín, aby ste udržali hydratáciu a nahradili všetku vodu stratenú potením.