Recenzia

Ako napnúť ruky pred použitím činky

Ako napnúť ruky pred použitím činkyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rozťahovanie pred použitím činiek je dôležité. Ak tak urobíte správne, krv prúdi do svalov, maže kĺby a stimuluje nervy. Rozťahovanie vám môže pomôcť udržať flexibilitu potrebnú na udržanie pravidelnej aktivity a maximalizovať účinky vášho cvičenia s činkami. S uvoľnenými svalmi a spojivovým tkanivom si užijete úplnejšiu škálu pohybu a budete mať väčšiu šancu profitovať z každého cvičenia. Preskočenie úseku pred tréningom môže skutočne viesť k zraneniu.

Zahrejte sa

Pred naťahovaním sa zahrievajte ľahkou kardioaktivitou. Tým sa do svalov dostane tekutina, takže z vášho roztiahnutia vyťažíte maximum a znížite riziko poranenia studených svalov a spojivového tkaniva. Chôdza pomaly 10 minút alebo niekoľko minút na kardio stroji.

Vlastné objatie

Natiahnite hornú časť chrbta, deltový sval a triceps krížením vašich paží pred sebou, buď si dáte veľký objatie, alebo jeden po druhom pomocou opačnej ruky, aby ste držali úsek. Držte tento úsek 30 sekúnd a zakaždým opakujte trikrát alebo štyrikrát striedanie horného ramena.

Rameno Roll

Posaďte sa alebo postavte chrbát rovno, ruky po bokoch. Ramená zdvihnite do polohy pokrčenia a krúživým pohybom ich otáčajte dopredu a dozadu. Držte krk dlhý a rovný a držte pohyby pomalé a úmyselné. Ramená nakláňajte trikrát až štyrikrát v každom smere.

Za chrbtom

Natiahnite jednu ruku rovno nahor tak, aby prsty smerovali k stropu a dlaň ruky smerovala za vás. Ohnite loket a natiahnite ruku do priestoru medzi lopatkami. Natiahnite druhú ruku nad hlavu a uchopte lakť a jemne ju vytiahnite do hlbšieho úseku. Držte tento úsek 30 sekúnd a opakujte s opačným ramenom.

Arm Windmills

Natiahnite obe ruky, jednu rovno pred vaše telo a druhú priamo za vami. Posúvajte ich veľkým kruhovým pohybom v smere hodinových ručičiek a potom proti smeru hodinových ručičiek, pričom ich držte rovno. Ramená, lakte a zápästia držte uvoľnené, ale pohyby udržiavajte tekuté. Trhnutie tela na svoje miesto môže spôsobiť zranenie.