Recenzia

Ako napnúť vnútro vášho lýtkového svalu


Lýtkové svaly si zaslúžia relaxačné úseky po celom dni, keď vás podporia pri chôdzi, behu a hre. Tieto svaly, gastrocnemius a soleus, tvoria chrbát dolných končatín. Podrážka je najhlbší teľací sval pod gastrocnemius a najlepšie sa natiahne, keď je koleno ohnuté. Rozťahovanie podrážky zlepšuje pružnosť členkov. Krátka, pevná podrážka obmedzuje rozsah pohybu v členku, pretože podrážka sa pripája k Achillovej šľache na spodnej časti dolnej časti nohy, ktorá sa spája s kosťou päty. Podrážka sa prikláňa k tomu, aby ukazovala vaše prsty na nohách a uvoľňovala sa, aby vám ohýbala nohu. Natiahnutie tiež znižuje únavu a bolesť svalov.

Kľačiaci

Krok 1

Kolená na podlahe s kolenami pod boky. Položte vrchy nôh na zem.

Krok 2

Zasuňte pravú nohu pod seba. Položte pravú nohu rovno na podlahu, mierne za pravé koleno.

Krok 3

Zložte boky smerom k ľavej päte a nakloňte sa mierne dopredu s rukami na podlahe. Túto pozíciu udržiavajte 30 až 60 sekúnd. Dýchajte normálne a cítite úsek v zadnej časti dolnej pravej nohy.

Krok 4

Pomaly uvoľňujte zdvihnutím bokov. Vráťte sa do polohy na kľaknutie. Zopakujte úsek na ľavej nohe.

Stojace

Krok 1

Postavte sa proti stene. Majte chodidlá rovnobežné a prsty na nohách smerujúce k stene. Položte ruky na stenu vo výške ramien, aby ste dosiahli rovnováhu.

Krok 2

Pravou nohou ustúpte asi o 1 až 2 stopy dozadu. Udržujte obe nohy rovno na podlahe. Posuňte väčšiu váhu na pravú nohu.

Krok 3

Ohýbajte obe kolená smerom k stene, až kým nepocítite streč v zadnej časti dolnej pravej nohy. Túto pozíciu udržiavajte 30 až 60 sekúnd. Dýchajte normálne.

Krok 4

Vráťte sa do stojacej polohy a opakujte na ľavej nohe.

Tip

  • Natiahnutie lýtka je efektívnejšie po zahriatí svalov. Chôdza, tanec, stúpanie po schodoch alebo jazda na bicykli najmenej päť minút pred tým, ako sa naťahujete.