Recenzia

Má strečing spaľovanie tukov?


Aj keď je napínanie neefektívnym spôsobom, ako sa pokúsiť spáliť kalórie, proces v skutočnosti spaľuje tuk, ale oveľa nižšou rýchlosťou ako pri iných druhoch cvičenia. Ak chcete spaľovať tuk efektívne, vyberte aeróbnu aktivitu. Pred akýmkoľvek tréningom je ideálne obdobie naťahovania, ktoré vám pomôže zahriať vaše svaly.

Spaľovanie tukov

Najlepšie typy cvičení, ktoré vám pomôžu spáliť tuk, sú aeróbne cvičenia, pri ktorých zvyšujete srdcový rytmus. Príklady týchto cvičení zahŕňajú beh, jazdu na bicykli a plávanie. Strečing je účinná zahrievacia aktivita pre mnoho cvičení, ale neefektívny spaľovač kalórií. 130-libra osoba, ktorá sa tiahne po dobu jednej hodiny bude spaľovať iba 148 kalórií.

Aeróbne cvičenie vs. strečing

Hodina strečingu poskytuje v porovnaní s inými činnosťami veľmi malý prínos pri spaľovaní kalórií. Ak 130-libra osoba beží pomaly za hodinu, bude spáliť 472 kalórií. Hodinu ľahkej cyklistiky spálite 354 kalórií, hodinu plávania prsia spálite 590 kalórií a hodinovú, vysoko pôsobivú aerobiku triedu spálite 413 kalórií.

Dôležité informácie

Musíte spáliť 3 500 kalórií nad tým, čo konzumujete v danom časovom období, aby ste spálili 1 libru tuku. Napríklad, ak jete 1 500 kalórií denne, budete musieť v ten deň spáliť 5 000 kalórií, aby ste stratili kilogram tuku. Teoreticky by 130 kilogramová osoba, ktorá chce pri natiahnutí stratiť libru tuku, sa musí natiahnuť takmer 38 hodín, aby spálila 5 000 kalórií.

Najlepšie využitie

Najlepšie je myslieť na strečing ako na aktivitu pred cvičením, než na cvičenie na spaľovanie tukov. Natiahnutie pred tréningom zlepší vašu flexibilitu a zníži vaše šance na zranenie. Venujte niekoľko minút rozťahovaniu celého tela pred obdobím intenzívnej činnosti, či už je to aerobik, tímový šport alebo silový tréning v telocvični.