Info

Jednohodinové boxerské cvičenie

Jednohodinové boxerské cvičenie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď máte len jednu hodinu zadarmo denne, je možné rozvíjať svoje zručnosti ako boxer. S dlhým zoznamom cvičení a cvičení, ktoré máte k dispozícii, si môžete prispôsobiť hodinové cvičenie tak, aby ste sa zamerali na to, čo sa chcete zo športu dostať. Alebo, pre rozmanitosť, vyskúšajte iný typ hodinového tréningu niekoľko dní v týždni.

Základy

Väčšina tréningov v boxe by mala zahŕňať sériu základných cvičení, ale ak sa na ne chcete prísne zamerať, je ľahké vyplniť hodinu. Cvičenie začnite s 10-minútovým zahrievacím obdobím, ktoré zahŕňa napínanie a skákanie cez švihadlo. Naučte sa rozvíjať svoju techniku ​​pomocou troch, troch minútových kôl s prestávkami v tieni pred minútou pred zrkadlom. Práca v ťažkej taške zaberá významnú časť mnohých tréningov v boxe, preto sa snažte o päť, trojminútové kolá s prestávkou medzi nimi. Strávte zvyšok zhruba 20 minút prácou s trénerom alebo partnerom, ktorý nosí rukavice na zaostrovanie.

Cardio

Je dôležité, aby boxer rozvinul svoje kardio, aby mu pomohol vytrvať v boji neskoro. Do hodinového tréningu je možné vytlačiť niekoľko kardio cvičení, ktoré vám pomôžu vybudovať vašu výdrž. Po napínaní počas 5 minút preskočte lano po dobu 15 minút a potom bežte vonku alebo na bežiacom páse po dobu 20 minút. Strávte zvyšnú tretinu tréningu pomocou tieňového boxu; po spustení to pomáha simulovať to, čo budete cítiť neskoro v boji, keď sú vaše nohy unavené.

Silový tréning

Boxeri zvyčajne zahŕňajú nejaký silový tréning vo svojom dennom tréningu alebo sa zameriavajú na váhy počas jedného alebo dvoch tréningov týždenne. Po piatich minútach naťahovania a 10 minútach skákacieho lana, aby sa zohriali, vyskúšajte tri kolá tieňového boxu, pričom držte činky s 3 kg. Stráviť dobu hodiny robením akejkoľvek kombinácie činiek kučery, tricepsové poklesy, bench pressy a plyometrics. Účinné sú aj cvičenia na zvýšenie telesnej hmotnosti, ako sú kliešte, drví a doska.

Zápasenie

Ak sa chcete rozvíjať ako boxer s nádejou na konkurenciu, zahrňte do svojho cvičenia cvičenia na vŕtanie, a to najmenej raz týždenne. V sporných dňoch strávte päť minút strečingom a 10 minút skákacím lanom, aby ste sa zahriali. Shadowboxing pre tri, trojminútové kôl vám pomôže pripraviť sa na prsteň. Ak ste začiatočník, tri kolá ľahkého šetrenia sú viac ako dosť; Keď si na cvičenie zvyknete, zamerajte sa na päť kôl. Po strávení pár minút strávením rozhovorov s trénerom sa môžete naučiť, čo potrebujete rozvíjať.

Zdroje